Hat-trick sjajnog Kramarića na otvaranju sezone, Labrović debitirao remijem

Petar Jenjić • subota, 24.08.2024.

Andrej Kramarić postigao je tri pogotka u pobjedi Hoffenheima protiv Holstein Kiela na startu nove sezone Bundeslige. Nediljko Labrović debitirao je za Augsburg remijem protiv Werdera...

Hoffenheim - Holstein Kiel 3:2

Odličan početak sezone za Hoffenheim koji je u prvom kolu nove sezone Bundeslige ugostio novog prvoligaša, Holstein Kiel. Na krilima sjajnog Andreja Kramarića slavio je s 3:2.

Igraj na njemačku Bundesligu na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Domaćin je došao do vodstva već u šestoj minuti susreta kada je kazneni udarac sigurno realizirao Andrej Kramarić. Hrvatski napadač uspješno je krenuo u svoju još jednu bundesligašku sezonu, a vratar novog prvoligaša nije imao puno šanse.

Nije dugo trebalo Kramariću za novu pogodak. U 37. minuti centrirao je Marius Bulter, a hrvatski nogometaš se samo naklonio i glavom skrenuo u mrežu.

Rezultat se nije mijenjao sve do 63. minute kada su gosti smanjili zaostatak. Nakon ubačaja Finna Poratha najbolje je reagirao Alexander Bernhardsson i glavom skrenuo loptu u gol. U razmaku od minute Andu Kelati zaradio je dva žuta kartona i ostavio goste s igračem manje.

Briljantnu večer Andrej Kramarić okrunio je još jednim, trećim pogotkom na susretu. Igrala se 87. minuta. Dvije minute kasnije Kiel je smanjio preko Shuta Machina, a Kramarić je nakon toga izašao iz igre.

Augsburg - Werder Bremen 2:2

Krenula je nova sezona i za Augsburg koji je na domaćem terenu igrao protiv Werdera. Zanimljiv dvoboj završio je s po dva pogotka u svakoj mreži i podjelom bodova.

Gosti su poveli u 12. minuti, do lopte je došao Felix Agu i pucao iskosa s osam metra te je poslao ispod ruke Nediljka Labrovića. Četiri minute kasnije domaćin je poravnao zahvaljujući briljantnom pogotku Elvisa Rexhbecaja koji bi isto lako mogao u kandidaturu za gol sezone.

Domaćin je napravio preokret u 35. minuti, a pogodak je postigao glavom Samuel Essende. Werder je poravnao u 58. minuti, ubacio je Mitchell Weiser, a loptu u mrežu glavom skrenuo Justin Njinmah.

Novi pogodak Essendea u 69. minuti poništen je zbog igranja rukom. Labrović je branio cijeli susret za domaćina, a Kristijan Jakić ostao je van kadra zbog ozljede.

Freiburg - Stuttgart 3:1

Odličan početak sezone za Freiburg koji je na domaćem terenu odigrao dobru utakmicu protiv Stuttgarta i preokretom došao do pobjede od 3:1.

Stuttgart je poveo već u drugoj minuti susreta kada je lijepo iz voleja poentirao Ermedin Demirović. Poravnao je Freiburg u 27. minuti, a bio je to još jedan vrlo lijep pogodak. Mrežu gostiju zatresao je Lukas Kubler.

Preokret Freiburgu donio je Ritsu Doan u 54. minuti, da bi Lukas Kubler svojim novim pogotkom podebljao prednost domaće momčadi.

Mainz - Union Berlin 1:1

Mainz je do vodstva stigao u 53. minuti kada je Nadiem Amiri prebacio živi zid i sjajno poentirao iz slobodnog udarca. Gosti su do poravnanja došli u 74. minuti kada je praktički iz prvog dodira zabio Laszlo Benes.

Josip Juranović izvan je kadra Uniona zbog ozljede.

RB Leipzig - Bochum 1:0

Nova sezona pobjedom je krenula za RB Leipzig kojem je jedan pogodak bio dovoljan za slavlje protiv Bochuma i osvajanje sva tri boda.

U 55. minuti Antonio Nusa ušao je u igru za RB Leipzig i četiri minute kasnije poentirao za vodstvo od 1:0. Norvežaninu je to drugi pogodak za klub u drugom nastupu. Podsjetimo, proteklog vikenda zabio je u kupu minutu nakon ulaska u igru.

Hrvatski nogometaš Jakov Medić debitirao je za Bochum, krenuo u početnoj postavi i igrao do 86. minute. Nešto prije toga Leipzig je ostao s igračem manje nakon što je izravan crveni karton zaradio Willi Orban.