SuperSport Prva NL, 2. kolo, 24.08.2024, 16:00 h, Stadion Borovo naselje, Vukovar
Suci: Igor Pajač (Sveti Ivan Zelina), Željko Bučar (Duga Resa), Bruno Geller (Sveti Ivan Zelina)

Branimir Korać • subota, 24.08.2024.

U susretu drugog kola SuperSport Prve NL Vukovar 1991 ugostio je Zrinski i upisao rutinsku pobjedu 3:0...

Mateo Andačić
46'
51
Noel Đurković
64'
11
Keyendrah Qwamalik Tegan Simmonds
71'
17
Noah Vuko
77'
Josip Vuica
46'
20
Fran Pejić
46'
4
Luka Matković
67'
15
Luka Baričjak
77'
Mato Neretljak

Odnos snaga više nije kao prošle sezone, ove sezone Vukovar, barem u ovom trenutku izgleda dosta bolje od Zrinskog. Slavio je na svom travnjaku s glatkih 3:0 i tako zasjeo na vrh ljestvice sa stopostotnim učinkom.

Igraj na utakmice SuperSport Prve NL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Zrinski je vrlo rano šokiran. Već u prvoj minuti domaćin je stigao do vodstva, Tadić je sjajno ubacio, a Miran Horvat odlično reagirao i glavom skrenuo loptu u mrežu.

Taj rani pogodak loše je djelovao na goste koji se nikako nisu mogli oporaviti. U četvrtoj minuti sjajnu priliku imao je Bončina koji puca s ruba 16 metara pokraj gola, zatim je Pelko pobjegao u kontru pa brani Stanić.

U 14. minuti sporna situacija. Bončina je poslao loptu u mrežu, ali dosuđeno je zaleđe kako je slovenski napadač kod udarca Roosa koji je odbio Stanić, bio u nedozvoljenoj poziciji. Kamera je pokazala ipak drugačije.

Do kraja prvog dijela još je Pelko imao sjajnu priliku kada je pucao s 14-15 metara pokraj gola, a jedina prilika na drugoj strani bila je ona Jajala koji je pucao preko gola iz blizine.

U drugom dijelu ritam nije bio tako visok i dugo se čekalo na prave prilike. U 65. minuti Andačić je ubacio, a Jukić pucao glavom preko gola.

Deset minuta kasnije 2:0. Andačić se odlučio na udarac s 20 metara, pogodio je sjajno, poluvisoko, Stanić nije stigao reagirati.

Niti pet minuta kasnije već je 3:0. Ovaj put Mario Tadić sve je napravio sam, odlično izvrtio čuvara i onda pogodio u suprotni kut.

Potpuno zaslužena pobjeda Vukovara koji je bio bolji protivnik, a Mato Neretljak imat će glavobolju kako posložiti i podići svoju momčad. test