Bundesliga, 1. kolo, 25.08.2024, 15:30 h
Wolfsburg
Wolfsburg 2:3 Bayern
Bayern

Majer s dva gola donio Wolfsburgu preokret pa izašao zbog ozljede, Bayern ipak slavio

Mihaela Bradovski • nedjelja, 25.08.2024.

U prvom današnjem susretu prvog kola Bundeslige Wolfsburg je na svom travnjaku ugostio Bayern. Bavarci su imali prednost na odmoru, ali na startu drugog dijela Lovro Majer je izjednačio pa zabio za preokret, ali Bayern je ipak na kraju slavio s 3:2...

Vrlo zanimljiv dvoboj na rasporedu je bio u prvom kolu Bundeslige u Wolfsburgu gdje je istoimeni domaćin ugostio Bayern.

Igraj na utakmice Bundeslige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Favorizirani Bavarci poveli su sredinom prvog poluvremena pogotkom Jamala Musiale, ali odmah na početku drugog dijela Wolfsburg se vratio.

Već u prvom napadu domaćina u drugom poluvremenu dosuđen je kazneni udarac, loptu je uzeo Lovro Majer i zabio za 1:1 poslavši loptu u jednu stranu, a vratara u drugu.

Svega četiri minute kasnije Majer je mogao potpuno okrenuti dvoboj, pucao je s ruba kaznenog prostora, Neuer je ostao ukopan, a lopta je pogodila vratnicu.

Što nije uspio tada, uspio je u 55. minuti kada je na dodavanje Wimmera pogodio za 2:1.

Bayern je nakon toga pritisnuo i desetak minuta kasnije stigao do poravnanja i to nakon kornera autogolom Kaminskog, pokušao je Grabara spasiti, ali lopta je već prešla gol liniju.

U 78. minuti Majer je morao napustiti travnjak, u skoku je došlo do sudara glavama s Pavlovićem, a Majer je odšetao s terena s velikim podljevom ispod desnog oka.

Nedugo nakon toga Bayern se vratio u vodstvo, Serge Gnabry dobio je loptu u 16 metara iskosa i pogodio za 3:2.

Do kraja se rezultat više nije mijenjao, Bayern je sačuvao vodstvo i uzeo tri boda. test