Prva pobjeda Nantesa, Marseille remizirao s Reimsom

Petar Jenjić • ponedjeljak, 26.08.2024.

Odigrano je pet utakmica drugog kola francuske Ligue 1. Izdvaja se remi Marseilla i Remisa (2:2), dok su do prvih slavlja sezone stigli Strasbourg i Nantes...

U susretu drugog kola Ligue 1, Nantes je bio bolji od Auxerrea s 2:0. Nakon prvog poluvremena vodio je golom Mosesa Simona iz 14. minute, da bi u 53. ostao s igračem više nakon isključenja Ada Onaiwua. Pobjedu je potvrdio Bahereba Guirassy u 95. minuti, sedam minuta nakon ulaska u igru.

Igraj na 4. pretkolo Lige prvaka na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Istim rezultatom Nantes je bio bolji od Auxerrea. Nakon prvog poluvremena vodio je golom Mosesa Simona iz 14. minute, da bi u 53. ostao s igračem više nakon isključenja Ada Onaiwua. Pobjedu je potvrdio Bahereba Guirassy u 95. minuti, sedam minuta nakon ulaska u igru.

Nica i Toulouse podijelili su bodove, odigrali su 1:1. Povelo je domaćin preko Jonathana Claussa u 53. minuti, da bi bod gostima, 20 minuta kasnije donio Shavy Babicka.

Strasbourg je s 3:1 bio bolji od Rennesa. Poveo je preko Andreya Santosa u 23. minuti, na 2:0 povisio je Emanuel Emegha početkom drugog poluvremena, a smanjio je Ludovic Blas u 57. minuti. Christopher Wooh je autogolom u 87. minuti postavio konačan rezultat.

U posljednjem susretu drugog kola francuskog prvenstva Marseille i Reims su odigrali neriješeno, završilo je 2:2.

Domaćin je poveo u 25. minuti golom Aminea Harita, no gosti su početkom nastavka okrenuli rezultat golovima Sergia Akiemea u 51. i Yaya Fofane četiri minute kasnije. Rezultat je poravnao Mason Greenwood u 71. minuti susreta. test