Celta Vigo želi ostati stopostotna i nakon zahtjevnog gostovanja

Petar Jenjić • ponedjeljak, 26.08.2024.

Već danas kreće treće kolo španjolske Primere u kojem će na stopostotnom učinku pokušati ostati Celta Vigo koja ide na zahtjevno gostovanje kod Villarreala...

Španjolski prvoligaši jako su zaposleni odmah na startu sezone. Samo dan nakon zadnje utakmice drugog kola, pred nama je početak trećeg, a naredni vikend već će se igrati i četvrto. Prvi susret treće runde na rasporedu je večeras od 21:30 sati između Villarreala i Celte Vigo, a njihov dvoboj na Estadio de la Ceramica sudit će Miguel Ortiz.

Igraj na Villarreal - Celta Vigo na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Samo dvije momčadi u Primeri imaju maksimalan broj bodova nakon prva dva kola. Prva je očekivano Barcelona, a druga je Celta Vigo koja će svoj niz pokušati nastaviti danas. Može li doći do nove pobjede i novih bodova, saznat ćemo večeras nešto prije 23:30.

Na otvaranju sezone Celta je igrala protiv Alavesa na domaćem terenu, bila u zaostatku na poluvremenu, ali je u drugom poluvremenu, golovima Williota Swedberga i Iaga Aspasa došli do preokreta i slavlja 2:1. Klupska legenda Aspas zabio je i jedan od tri gola svoje momčadi u pobjedi protiv Valencije u drugom kolu, a uz njega strijelci su bili Oscar Mingueza i Fran Beltran.

S druge strane, Villarreal je odmah u prvom kolu imao jako teškog protivnika. U goste im je stigao Atletico Madrid, a iako je dva puta bio u prednosti golom Arnauta Danjume u autogolom Kokea, gosti su na koncu osvojili bod (2:2).

Drugo kolo donijelo je i prvo gostovanje, pravu dramu, ali ipak i prvu pobjedu. Junak je postao Ayoze Perez koji je postigao pogodak u petoj minuti sudačke nadoknade drugog poluvremena za konačnih 1:2 na gostovanju kod Seville.

U kadru Villarreala nema Denisa Suareza, a trener Marcelino najavio je da zbog ozljeda izostaju i Juan Foyth i Alfonso Pedraza. Pod znakom pitanja je nastup Erica Baillyja. Kod Celte je pod upitnikom Oscar Mingueza, dok su Luca de la Torre i Mihailo Ristić ozlijeđeni.

Što su rekli

Marcelino, trener Villarreala: "Očekujem tešku utakmicu, igramo protiv momčadi koja je pobijedila u prva dva kola i koja je u dobrom trenutku. Dinamični su, brzo napadaju, imaju odličan kontranapad i morat ćemo odigrati obranu na visokoj razini."

Claudio Giráldez, trener Celte Vigo: "Jako brzo stigla je nova utakmica, tako da je važno kako smo se oporavili. Želimo imati energije i nadam se da možemo vidjeti prepoznatljivu Celtu kao što smo vidjeli u dvoboju s Valencijom."

Mjesto, vrijeme, suci

Estadio de la Ceramica, Villarreal, 21:30

Sudac: Miguel Ortiz

Nedostaju

Villarreal: Suarez, Foyth, Pedraza (ozljeda) Bailly (pod upitnikom)

Celta Vigo: de la Torre, Ristić (ozljede), Mingueza (pod upitnikom

Zadnji susret

U dvoboju 34. kola protekle sezone, Celta Vigo je u dramatičnoj utakmici slavila rezultatom 3:2.

Prognoza

Obje momčadi krenule su dobro u novu sezonu i večeras očekujemo tvrdu utakmicu. Villarreal će iskoristiti prednost domaćeg terena i uzeti sva tri boda. test