La Liga, 3. kolo, 26.08.2024, 21:30 h
Villarreal
Villarreal 4:3 Celta Vigo
Celta Vigo

Villarreal i Celta otvorili treće kolo golijadom i pobjedničkim pogotkom u stotoj minuti

HINA, Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 26.08.2024.

U prvom susretu trećeg kola španjolskog nogometnog prvenstva Villarreal je pobijedio Celtu Vigo sa 4:3...

Bio je to sjajan susret u kojem su gosti vodili 1:0 i 2:1, domaćin imao 3:2, Celta izjednačila, da bi Villarreal stigao do pobjede u desetoj minuti nadoknade.

Igraj na utakmice La Lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Celta, koja je u prva dva kola upisala dvije pobjede, je povela u 12. minuti golom Borje Iglesiasa. Izjednačio je Sergi Cardona u 26. minuti, no pet minuta kasnije Oscar Mingueza dovodi Celtu u novu prednost.

Thiemo Barry je izjednačio u 60. minuti, a četiri minute kasnije je Jailson autogolom doveo "Žutu podmornicu" do prednosti. U 80. minuti je Carl Starfelt izjednačio na 3:3.

Kada se već činilo kako će susret završiti bez pobjednika, domaćin je izborio kazneni udarac. Dani Parejo je pucao, Ivan Villar obranio, no Parejo je odbijanac pospremio u mrežu za pobjedu.

Villarreal nakon nepotpunog trećeg kola vodi sa sedam bodova, bod više od Barcelone i Celte.

U utorak se sastaju Mallorca - Sevilla, te Rayo Vallecano - Barcelona. U srijedu će snage odmjeriti Athletic Bilbao - Valencia, Real Valladolid - Leganes, Real Sociedad - Alaves, te Atletico Madrid - Espanyol, dok će u četvrtak igrati Girona - Osasuna, te Las Palmas - Real Madrid.