Konferencijska liga, kvalifikacije, 4. pretkolo, 29.08.2024, 19:00 h, Ljubljana, Stožice
Suci: Urs Schnyder, Marco Zürcher, Benjamin Zürcher (Švicarska)

Rijeka se osramotila na svim razinama i zasluženo je izbačena iz Europe

Branimir Korać, Mihaela Bradovski • četvrtak, 29.08.2024.

Katastrofalno izdanje Rijeke i težak poraz u uzvratnom dvoboju play-offa Konferencijske lige. Olimpija je sve riješila već u prvih 45 minuta, a kasnije su i neredi na tribini bili samo "šlag na tortu"...

Marko Brest
46'
23
Diogo Pinto
55'
19
Ivan Durdov
55'
8
Justas Lasickas
66'
15
Marko Ristić
74'
Radomir Đalović

Rijeka se osramotila u Ljubljani u svakom pogledu. Očajan nastup na travnjaku pa neredi na tribinama, ispadanje iz Europe zasluženo da zasluženije ne može biti.

Igraj na utakmice Konferencijske lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Sav optimizam koji je vladao uoči ovog susreta se rasplinuo samo tako, utakmica još nije niti počela kako treba, a već je Olimpija imala veliku prednost dok Rijeka nije izgledala kao protivnik koji ima ikakvu ideju i može išta napraviti u ovom susretu.

U drugoj minuti dugačka lopta je poslana iza leđa obrane Rijeke, Devetak je zaspao i nije bilo zaleđa, Raul Florucz je zabio je za 1:0.

Nije se Rijeka oporavila od pogotka, novi udarac stigao je u 13. minuti. Ponovno vrlo loša reakcija riječke obrane, povratna lopta poslana je u sredinu kaznenog prostora, pokraj riječkih braniča koji nisu reagirali, a Thalisson je sam lakoćom zabio.

Već tu je sve bilo jasno. Rijeka je nešto pokušala, ali sve je to bilo loše i tanko.

U 35. minuti 3:0 za domaćina. Nakon kornera Rijeke, loptu je na praktički sredini terena izgubio Pašalić, sjurio se prema golu Kojić, prošao je vratara i zabio za ogromnu prednost.

I nada da bi možda Rijeka nekim kasnim golom prije odmora pružila si nadu, rasplinula se u 45. minuti nakon nove vrlo loše reakcije riječke obrane, Thalisson je zabio za 4:0.

Radomir Đalović povukao je četiri izmjene na poluvremenu, ali već u prvoj situaciji primila je peti gol. Ubacio je iz kornera Jorge Silva, a Pedro Lucas pogodio je za 5:0.

Nakon sat vremena nova sramota, ovaj put na tribinama. Armada je zasula travnjak bakljama, neke su završile i na zapadnoj tribini, bacane su sjedalice, došlo je do sukoba i sa specijalnom policijom, a nakon polusatnog prekida i pražnjenja tribine s riječkim navijačima, susret je nastavljen.

Odigrano je još tih pola sata, ali više nikom nije bilo do nogometa, samo se čekao kraj. test