SuperSport Prva NL, 3. kolo, 30.08.2024, 17:00 h, Rijeka, Kantrida
Suci: Zdenko Lovrić (Đakovo), Ivan Janić (Ilok), Kruno Šarić (Županja)
Opatija
Ivor Weitzer 68'
1:0(0:0) Rudeš
Rudeš

Opatija s igračem manje do prve pobjede, Rudeš i dalje na nuli, Ivor Weitzer ukrao show

Mihaela Bradovski • petak, 30.08.2024.

Opatija u susretu trećeg kola SuperSport Prve lige slavi svoju prvu pobjedu. Ugostila je Rudeš i svladala ga je s 1:0...

Ivan Horvat
46'
7
Goodness Ohiremen Ajayi
46'
22
Ivor Weitzer
64'
14
Antonio Pejanović
64'
21
Luka Marić
72'
Josip Mihalić
46'
44
Marko Đira
63'
30
Ivor Ribar
74'
11
Vanja Šare
74'

Davor Mladina

Po mnogima prvi favorit za prvo mjesto u SuperSport HNL, Rudeš, nakon tri odigrana kola nema niti jedan bod.

Igraj na utakmice SuperSport Prve NL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Novi poraz upisan je u gostima kod Opatije koja je slavila 1:0 i to zasluženo. Rudeš je imao posjed, ali Opatija je bila opasnija i samo u završnih 15 minuta gosti su opasno pritisnuli, ali nisu bili neprecizni.

U prvom poluvremenu vidjeli smo tek jednu opasniju priliku i to u 21. minuti kada je Žabec dobio loptu u 16 metara i iskosa pucao, ali Kralj je obranio.

U drugom dijelu Opatija je ušla u probleme u 58. minuti, David Arapović zaradio je drugi žuti karton.

Iako s igračem manje, Opatija je nastavila s dobrom igrom. Ulaskom Weitzera i Pejanovića dobila je na vicu i kreativnosti, a do pobjede je stigla u 68. minuti.

Bio je to trenutak genijalnosti Ivora Weitzera, primio je loptu na svojih 30 metara, napravio nekoliko koraka, uočio da je Karlo Kralj istrčao i sjajno je opalio sa svoje polovice te je lopta završila u mreži. Pokušavao se Rudeš izvući iz minusa, imao je ponešto pokušaja, ali sve je bilo neprecizno.

Nije samo Rudeš napadao, pokušavao je i domaćin preko Pejanovića i Weitzera, ali rezultat se nije mijenjao, ostalo je 1:0. test