Premier liga, 3. kolo, 31.08.2024, 13:30 h
Arsenal 1:1 Brighton & Hove
Brighton & Hove

Brighton uzeo bod na Emiratesu, Arsenal pao nakon isključenja Ricea

Branimir Korać • subota, 31.08.2024.

U prvom susretu trećeg kola Premier lige Arsenal i Brighton remizirali su 1:1. Arsenal je imao prednost, ali nakon isključenja Declana Ricea, morao se braniti...

Nakon što su u prva dva kola upisali pobjede, Arsenal i Brighton međusobno su se sastali u trećem kolu. U zanimljivom dvoboju pobjednika nije bilo, završeno je 1:1, a viđena su dva potpuno različita poluvremena.

Igraj na utakmice Premier lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

U prvom je Arsenal bio bolji i zasluženo vodio, ali na početku drugog poluvremena Declan Rice zarađuje drugi žuti karton, Arsenal ostaje s igračem manje i Brighton preuzima kontrolu nad susretom.

Arsenalovi navijači sigurno će biti ogorčeni zbog ovog drugog žutog kartona, naime Rice je imao karton kraja prvog poluvremena kada je u 49. minuti u prekidu igre lagano gurnuo loptu nogom dok se igrač Brightona spremao ispucati je i sudac mu je odmah pokazao drugi žuti.

Gosti su rano ostali bez ozlijeđenog Jamesa Milnera, a novi udarac zaradili su u 38. minuti kada je obrana loše reagirala, Saka gurnuo loptu za Havertza koji je došao sam pred vratara, prebacio ga i lopta je završila u mreži.

U drugom dijelu nakon tog isključenja Ricea, Brighton je izjednačio u 58. minuti preko Joaa Pedra, do kraja susreta imao je inicijativu i tražio pobjedu, no mogao je i Arsenal slavili, Havertz je imao sjajnu priliku koju nije iskoristio. test