Majer nova velika Dalićeva briga, Kramarić to nije, on nastavlja zabijati

Branimir Korać • subota, 31.08.2024.

Odigrano je još pet susreta drugog kola Bundeslige. Lovro Majer ponovno je morao napustiti igru zbog ozljede, ali ovaj put čini se da na žalost nije riječ o tako laganoj ozljedi kao prošli vikend...

Lovro Majer briljirao je u prvom kolu protiv Bayerna, postigao je dva pogotka, ali napustio igru zbog velikog podljeva ispod oka nakon sudara glavama s Pavlovićem.

Igraj na utakmice Bundeslige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Oporavio se Majer vrlo brzo i danas je startao u gostima kod Holstein Kiela, ali čak i prije odlaska na odmor morao je napustiti igru zbog ozljede. Ovo je nova loša vijest za Zlatka Dalića kojem igrači jedan po jedan otpadaju, a kako je izgledalo, vjerojatno je ostao i bez Majera koji je šepajući napustio travnjak.

Inače, Wolfsburg je slavio s 2:0, a oba gola pala su sredinom prvog poluvremena. U 27. minuti Maximilian Arnold zabio je za vodstvo, a tri minute kasnije na 2:0 povisio je Sebastiaan Bornauw.

Eintracht je odigrao vrlo dobru utakmicu protiv Hoffenheima i svladao ga je s 3:1. Malo dobrih vijesti za Dalića, Andrej Kramarić nakon hat-tricka u prvom kolu, zabio je i u drugom i bio je jedan od najboljih pojedinaca kod gostiju. Druga je stvar što vjerojatno neće igrati na istoj poziciji u reprezentaciji.

Kramarić je zabio u 54. minuti i smanjio zaostatak na 2:1 nakon što je domaćin na odmoru imao dva gola prednosti golovima Ekitikea i Larssona. Svega dvije minute nakon Kramarićevog gola, precizan je bio i Omar Marmoush koji je povisio na konačnih 3:1.

Kramarić je odradio cijelu utakmicu, a kod domaćina Igor Matanović ušao je u 65. minuti umjesto Ekitikea i ostavio dobar dojam.

Borussia Mönchengladbach ispustila je u prvom kolu Bayer Leverkusen, ali u drugom je upisala pobjedu kod Bochuma s 2:0. Pobjeda je ubilježena u suradnji Kliendiensta i Honorata koji su upisali po pogodak i asistenciju. Jakov Medić kod domaćina je igrao do 81. minute kada ga je zamijenio Tim Oermann.

Werder i Borussia Dortmund remizirali su bez pogodaka, a gosti su od 73. minute igrali bez isključenog Nice Schlotterbecka.

Dramatično je bilo u Stuttgartu gdje je završilo 3:3. Domaćin je već u 15. minuti imao 2:0 golovima Millota i Lewelinga, ali Amiri i Burkardt vraćaju Mainz u igru. Kada je u 88. minuti Fabian Rieder vratio prednost na stranu Stuttgarta, činilo se da će domaćini slaviti, ali u 94. minuti Maxim Leitsch donosi bod Mainzu. test