Potpuni kolaps Evertona u završnici susreta, Bournemouth do nevjerojatnog preokreta

Branimir Korać • subota, 31.08.2024.

Novih pet susreta trećeg kola Premier lige i čudesan dvoboj u Liverpoolu. Everton je imao pobjedu u rukama, a onda ju je na nevjerojatan način ispustio...

Početak sezone iz noćne more za Everton. Tri kola, tri poraza, ali ovaj treći definitivno je najbolniji. Ugostio je Everton Bournemouth i vodio do 88. minute s 2:0, a na kraju upisao poraz 3:2.

Igraj na utakmice Premier lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Početkom drugog poluvremena domaćin je poveo s 2:0 golovima Michaela Keanea i Dominica Calvert-Lewina, dugo je držao prednost i kada se činilo da se utakmica privodi kraju i da će Everton do prvih bodova, dogodilo se čudo.

Mlake reakcije domaće obrane su kažnjene, prvo je Antoine Semenyo smanjio u 88. minuti, u 92. je Lewis Cook izjednačio, a onda u 96. Luis Sinisterra donio je nevjerojatan preokret gostima.

Ipswich Town je remizirao kod kuće s Fulhamom i tako stigao do prvog boda u najvišem razredu engleskog nogometa od 2002. godine.

U vrlo zanimljivom dvoboju Liam Delap bio je strijelac za domaćina u 15. minuti, ali do kraja prvog dijela Adama Traore poravnava.

Brentford je dosta lako došao do pobjede protiv Southamptona. Slavio je s 3:1, bio je bolji protivnik i pobjeda nije dolazila pod znak pitanje.

Bryan Mbueno odveo ga je do prednosti 2:0 da bi Yoane Wissa povisio na 3:0. Saintsi su u završnici susreta samo smanjili na konačnih 3:1 preko Yukinarija Sugaware.

Aston Villa je slavila s 2:1 u gostima kod Leicestera u susretu u kojem nije briljirala i ostavila je dojam da je igrala onoliko koliko joj je bilo dovoljno za pobjedu. Razliku su na kraju napravili Amadou Onana i Jhon Duran koji su odveli Villu na 2:0, a Facundo Buonanotte smanjio je na 2:1.

Kako je krenulo, činilo se da nas čeka golijada u Nottinghamu, ali ostalo je na rana dva pogotka. U desetoj minuti Nottingham je poveo pogotkom Chrisa Wooda, a izjednačio je u 12. minuti Jean-Ricer Bellegardetest