Bundesliga, 2. kolo, 31.08.2024, 18:30 h
Bayer Leverkusen 2:3 RB Leipzig
RB Leipzig

Svakom nizu dođe kraj: Leipzig pronašao lijek za Bayer

Branimir Korać, HINA • subota, 31.08.2024.

Nogometaši RB Leipziga prva su njemačka momčad koja je uspjela pobijediti Bayer Leverkusen u posljednjih 15 mjeseci, a to su učinili na gostujućem terenu i preokrenuvši zaostatak od 0:2 u pobjedu 3:2.

Bayer je prošle sezone postao prva momčad koja je osvojila naslov prvaka Njemačke bez poraza u 34 utakmice, a posljednji put su u Bundesligi izgubili 27. svibnja 2023., kad ih je u završnom kolu sezone 2022./2023. pobijedio Bochum.

Igraj na utakmice Bundeslige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Bayer je prošle sezone osvojio i njemački Kup, a ovu su sezonu izabranici Xabija Alonsa otvorili pobjedom protiv Borussije Moenchengladbach (3:2).

Nakon što su Jeremie Frimpong (39) i Alejandro Grimaldo (45) donijeli dva gola prednosti Bayeru u završnici prvog poluvremena, nitko nije pomišljao da bi večeras mogao biti prekinut pobjednički niz. No, u sedmoj minuti dodatka Kevin Kampl je uspio smanjiti zaostatak gostiju.

Potpuni preokret je u drugom poluvremenu kompletirao Lois Openda golovima u 57. i 80. minuti.

Kako i priliči, RB Leipzig je pobjedom nad aktualnim prvakom preuzeo vodeću poziciju na ljestvici sa šest bodova, ispred Borussije Dortmund i Union Berlina koji imaju po četiri boda. Bayer je s tri boda na devetoj poziciji. test