Visoka pobjeda Jadrana iz Ploča, osam golova u Poreču, sjajan start Bjelovara

Branimir Korać • nedjelja, 01.09.2024.

Odigrani su svi susretiu drugog kola SuperSport Druge NL. Kolo je bilo vrlo efikasno, a najviše pogodaka vidjeli su gledatelji u Poreču...

Nakon sjajnog starta i pobjede 4:0 protiv Hrvaca, Uljanik je identičnim rezultatom poražen kod Jadrana u Pločama. Domaćin je nadigrao mladu gostujuću momčad i već u prvom poluvremenu s tri gola Krešimira Luetića riješio pitanje pobjednika. U drugom dijelu Nikola Čepo samo je potvrdio slavlje domaćina.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Luda utakmica odigrana je u Poreču gdje je domaći Jadran ugostio Kustošiju, a završilo je 4:4. Bio je to dramatičan dvoboj u kojem nitko nije imao dva gola prednosti, vodili su i jedni i drugi, a pobjedi su bili bliži domaćini, no u 90. minuti Marko Guja zabio je za 4:4. Bio je to Gujin drugi pogodak, a za Kustošiju su još zabili i Dominik Ravlić i Martin Šroler. Strijelci za domaćina bili su Filip Šverko, Boris Mikloš, Basit Akinola Jabita i Ivan Al Tharwan.

Nakon visokog poraza u Puli, Hrvace su ugostile Hrvatski dragovoljac i u puno boljoj predstavi slavile su s 3:0. Ključni su bili kraj prvog i početak drugog poluvremena, tu su domaćini poveli 2:0 golovima Josipa Maganjića i Josipa Balića. Ivan Smojvir u 81. minuti samo je zaključio priču.

Bjelovar je odlično otvorio sezonu, a drugu pobjedu upisao je u Dugom Selu čak s 5:2. Junak gostiju bio je Samid Akanni koji je postigao čak četiri pogotka s tim da je jedan dodao Nikola Gatarić. Za domaćina su pogađali Petar Radoš i Ivan Bastalec.

Segesta je u dvoboju bivših prvoligaša slavila s 4:2 protiv Karlovca. Siščani su odigrali dobru utakmicu, a do pobjede su došli golovima Ante Matića, Tonćija Kukoča, Borisa Baškarada i Nikole Zlatunića. Za Karlovac su zabijali Dino Šimunić i Noz Kristaj.

Radnik je u Križevcima s 2:0 bio bolji od Solina i ravnopravnom dvoboju koji je riješen u drugom poluvremenu. Poveli su domaćini u 62. minuti golom Tonija Barišića, a u završnici susreta Patrick Kesse povisio je na 2:0 i riješio dvojbe oko pobjednika.

Marsonia je velikim preokretom slavila u gostima kod Grobničana. Domaćin je odradio odlično prvo poluvrijeme, ali onda je pao i u nastavku su gosti došli do preokreta. Franko Bosančić i Dražen Pilčić osigurali su domaćinu vodstvo 2:0 na poluvremenu, ali s dva gola Marka Žuljevića i jednim Antonija Kuša, Marsonia je uzela pobjedu. test