Celtic u Old Firmu visoko slavio protiv Rangersa

Branimir Korać • nedjelja, 01.09.2024.

U četvrtom kolu škotske Premier lige Celtic je igrao protiv Rangersa i upisao visoku pobjedu 3:0 u susretu u kojem je puno bolje iskoristio svoje prilike...

Iako su viđena tri pogotka, nije to bio susret s velikim brojem prilika. Celtic je jako dobro iskoristio ono što mu se ukazalo i slavio je protiv Rangersa s 3:0.

Igraj na utakmice škotske Premier lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Velike zasluge za ovu pobjedu nose Celticovi Japanci Daizen Maeda i Kyogo Furuhashi koji su postigli dva pogotka.

Maeda je zabio za vodstvo, Furuhashi pogodio za 2:0 i Celtic je na poluvremenu imao vodstvo 2:0 s tim da je Furuhashiju još jedan pogodak poništen.

U drugom poluvremenu domaćin je povećao vodstvo preko Calluma McGregora koji je postavio konačnih 3:0.

Ovom pobjedom već nakon četiri odigrana kola Celtic, kao stopostotni na ljestvici, pobjegao je Rangersima na već pet bodova. Inače, stopostotan je i Aberdeen s tim da Celtic ima gol razliku 12:0, a Aberdeen 8:2. test