SuperSport Prva NL, 3. kolo, 01.09.2024, 16:00 h, Osijek, Gradski vrt
Suci: Luka Slišković (Zagreb), Hrvoje Ćatipović (Zagreb), Miro Hantak (Varaždin)
2:0(0:0) Orijent
Orijent

Ante Vukušić svojim golovima odveo Zrinski do prve ovosezonske pobjede

Branimir Korać • nedjelja, 01.09.2024.

Nakon lošeg početka sezone, Zrinski je stigao do prvih bodova. Ugostio je Orijent i upisao pobjedu 2:0...

Mateo Mendeš
46'
4
Luka Matković
62'
7
Domagoj Vidović
62'
20
Fran Pejić
82'
13
Josip Vuica
87'
Nikola Medojević
75'
19
Nedim Hadžić
75'
20
Matej Momčilovski
84'
11
Andro Švrljuga
84'

Slobodan Grubor

U dvoboju dvije momčadi koje nisu postigle niti jedan pogodak u prva dva kola, Zrinski je bio uspješniji i svladao je Orijent s 2:0.

Igraj na utakmice SuperSport Prve NL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Junak Zrinskog bio je Ante Vukušić kojem je ovo bio prvi nastup u dresu momčadi iz Jurjevca u sklopu prvenstva. Imali su i gosti svojih prilika, ali i dalje su vrlo neefikasni.

U prvom poluvremenu nije bilo previše prilika. Prvi su zaprijetili gosti preko Monjca čiji udarac brani vratar Stanić, domaćini su pak probali preko Kneževića, ali i Curać na drugoj strani nije zabio.

Do kraja prvog dijela praktički nije bilo ozbiljnije prijetnje i na odmoru je na semaforu stajalo 0:0.

U drugom poluvremenu bilo je više uzbuđenja, a već u 48. minuti Faal je prokockao i upropastio odličnu priliku.

Stanić i Curać dobro su odrađivali svoj posao i skidali pokušaje Galešića i Monjca na jednoj strani te Korova na drugoj.

Ipak u 73. minuti Zrinski dolazi do vodstva. Vidović je odlično proigrao Vukušića koji dolazi sam pred vratara i zabija.

Pet minuta kasnije kazneni udarac za Zrinski. Karalić je ušao u 16 metara, ruši ga Bagadur i dosuđen je penal. Vukušić je siguran i postavlja konačnih 2:0.

Do kraja nekih konkretnijih prilika nije bilo i ostalo je 2:0 te je Zrinski osvojio svoje prve ovosezonske bodove. Orijent jedini u ligi još nije postigao pogodak te ima tek jedan bod. test