Slavljenik Müller strijelac u pobjedi Bayerna, Labroviću puna mreža u gostima kod Heidenheima

Branimir Korać, HINA • nedjelja, 01.09.2024.

Odigrana su i posljednja dva susreta drugog kola Bundeslige, a Heidenheim i Bayern upisali su domaće pobjede...

Prvi suparnik zagrebačkog Dinama u ovosezonskoj Ligi prvaka, njemački nogometni gigant Bayern iz Münchena u susretu je drugog kola Bundeslige na svom terenu svladao Freiburg s 2:0 (1:0).

Igraj na utakmice Bundeslige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Bayern je poveo iz kaznenog udarca kojega je realizirao Kane (38-11m) nakon što je igrača Freiburga Rosenfeldera lopta pogodila u ruku, a na 2:0 povisio je slavljenik Thomas Müller (78) koji je tako pogotkom proslavio svoj rekordni 710. nastup za Bayern. Nastupom protiv Freiburga Müller je postao samostalni rekorder po broju nastupa za bavarskog giganta, dosada je sa 709 nastupa dijelio rekord s velikim vratarom Seppom Maierom.

U samoj završnici utakmice Freiburg nije iskoristio kazneni udarac, Holer je u šestoj minuti nadoknade s bijele točke poslao loptu preko grede.

Josip Stanišić zbog ozljede koljena nije konkurirao za nastup u momčadi Bayerna koji se sa šest bodova izjednačio na vrhu ljestvice s Heidenheimom i RB Leipzigom. Freiburg je s tri boda deveti.

Bayern i Dinamo igrat će u Muenchenu 17. rujna.

Nogometaši Heidenheima izbili su na vrh ljestvice njemačkog prvenstva uvjerljivom 4:0 (2:0) domaćom pobjedom protiv Augsburga.

Mrežu iza hrvatskog reprezentivnog vratara Nediljka Labrovića pogađali su Wanner (8-11m), Scienza (30), Beck (69) i Breunig (73).

Labrović je branio čitavu utakmicu za Augsburg, dok je Kristijan Jakić  testušao u igru u 74. minuti. test