Glasaj za najbolju obranu mjeseca kolovoza u SuperSport HNL-u

Sportnet • ponedjeljak, 02.09.2024.

Krasnih i važnih obrana nije nedostajalo u prvih pet kolovoških kola SuperSport HNL-a. Predstavljamo pet nominacija za najbolju obranu mjeseca SuperSport HNL-a…

Antonio Đaković (Šibenik) – kapetan Šibenika otvara nominacije za najbolju obranu mjeseca svojom odličnom obranom u 1. kolu protiv Osijeka. U 31. minuti zaustavio je natrčalog Matkovića koji je sjajno naciljao nakon ubačaja s desne strane.

Lovro Majkić (Istra 1961) – vratar Istre istaknuo se u četvrtom kolu protiv Hajduka, a sjajnom obranom u desetoj minuti zaradio je nominaciju. Prvo je blokirao Krovinovića, da bi u sprintu istrčao do druge strane svog gola i zaustavio udarac Hrgovića.

Marko Malenica (Osijek) – Marko je obranom protiv Hajduka u petom kolu SHNL-a zaradio nominaciju za obranu mjeseca. Na desnoj strani kombinirali su Durdov i Hrgović, potonji je pronašao Kalika koji s par metara gađa, ali Malenica je izvanredno zaustavio udarac te nakon toga refleksno, bez gledanja spriječio ulazak lopte u gol.

Božidar Radošević (Gorica) – obrana Gorice griješi u samom začetku, Božić je ukrao loptu i sam se sjurio prema vrataru Radoševiću koji je iz ove situacije izašao kao pobjednik. Obranom u petom kolu protiv Šibenika zaradio je ovu nominaciju.

Zvonimir Šubarić (Lokomotiva) – nakon gužve u kaznenom prostoru Lokomotive, Šego je uspio povratnom loptom pronaći Mamića koji puca snažno i precizno, a Šubarić sjajno brani i ostavlja Lokomotivu u igri. Još jedna odlična obrana iz petog kola, ova je iz dvoboja Lokomotive i Varaždina.

Glasanje publike, čiji je udio u izboru 30 posto, traje do četvrtka, 5. rujna do 12:00. Glasovi na Sportnetu bit će kombinirani zajedno s glasovima SuperSport HNL panela (20 članova) koji nose 40 posto te glasovima klubova SuperSport HNL-a čiji je udio 30 posto u izboru.