Sjajni Talijani oporavili se od gola u 13. sekundi i svladali Francusku na Parku prinčeva

Mihaela Bradovski • petak, 06.09.2024.

Odigrani su prvi susreli Lige A Lige nacija skupine 2, a u utakmici večeri Italija je u Parizu nadigrala Francusku...

U velikom dvoboju igranom na Parku prinčeva Italija je odigrala sjajno protiv Francuske i slavila je s 3:1. Nije Talijane omeo niti rani pogodak koji su primili već u 13. sekundi, brzo su se pregrupirali i otišlo do preokreta.

Igraj na utakmice Lige A Lige nacija na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Francuska je povela na samom startu utakmice, Di Lorenzo je bio vrlo neoprezan, Barcola mu je uzeo loptu uz aut liniju, sjurio se u 16 metara i zakucao loptu u mrežu za 1:0 nakon samo 13 sekundi igre.

Međutim Talijani su imali spreman odgovor. Krasna akcija u 30. minuti, Tonali je odlično iz prve proigrao Dimarca koji pak snažnim udarcem iz poluvoleja pogađa za 1:1.

U drugom dijelu Italija je igrala odlično, Francuska nije uspjela ozbiljno zaprijetiti, a gosti su s dva gola otišli do pobjede.

Prvo je Davide Frattesi pogodio za 2:1, a u 74. minuti Giacomo Raspadori još jednom šalje Maignana po loptu u mrežu i zabija za konačnih 3:1.

Belgija i Izrael igrali su na neutralnom terenu u Debrecenu pred praznim tribinama, a Belgijci su očekivano slavili s 3:1.

Moglo je biti i uvjerljivije, Belgija je bila dosta bolji protivnik, ali je i dosta toga promašila.

Povela je u 21. minuti pogotkom Kevina de Bruynea, ali u završnici prvog dijela autogolom Timothyja Castagnea Izrael poravnava.

Ipak, u drugom dijelu vrlo brzo Belgija postiže dva pogotka i odvaja se te osigurava pobjedu. Youri Tielemans i De Bruyne odvode Belgiju na 3:1, moglo je biti i uvjerljivije, ali Yoav Gerafi obranio je kazneni udarac Loisu Opendi u 56. minuti. test