Liga nacija 2024, Liga C, skupina 2, 1. kolo, 06.09.2024, 20:45 h
Kosovo
Kosovo 0:3 Rumunjska
Rumunjska

Slovenija remizirala s Austrijancima, Haaland i društvo bez pobjede u Kazahstanu

Mario Borko • subota, 07.09.2024.

U petak je u Ligi nacija u akciji bilo 16 reprezentacija. U Ligi B odigrane su četiri utakmice, tri su završile remijem, a pobjedu je odnio jedino Island protiv Crne Gore. U Ligi C Rumunji su nastavili odličnu formu s Eura...

Četvrto izdanje Lige nacija krenulo je u četvrtak, a reprezentacije smještene u Ligi B u akciju su krenule tek u petak. Tri od četiri utakmice završile su bez pobjednika, a tri boda na startu pripala su samo Islandu koji je na domaćem terenu bio bolji od Crne Gore.

Igraj na utakmice Lige nacija na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Najviše zanimanja izazvao je susjedski dvoboj Slovenije i Austrije. Obje reprezentacije odradile su vrlo dobar Euro, a u prvom kolu Skupine 3 u Ljubljani su remizirale s 1:1. Benjamin Šeško u 16. minuti je pogodio za vodstvo Slovenaca iz kaznenog udarca. Bio je to već 12. pogodak u reprezentativnom dresu za 21-godišnjeg napadača.

Austrija su uzvratili u 28. minuti preko Konrada Laimera, a ostatak utakmice obilježili su žuti kartoni. Bilo ih je šest, a Austrijanci usprkos boljoj igri nisu uspjeli u petom međusobnom susretu stići do četvrte pobjede. Slovenci će u drugom kolu ugostiti Kazahstan, a Austrijanci putuju u Norvešku.

Te dvije reprezentacije u petak su odigrale remi bez golova. Norvežane su predvodili Erling Haaland i Martin Odegaard, ali unatoč posjedu od preko 70 posto i 19 upućenih udaraca, nisu uspjeli doći do pobjede. Završilo je 0:0, a prvo ime susreta bio je vratar Kazahstana Igor Šatski, dok je gostujući Orjan Nyland ostao bez intervencije.

Island je opravdao ulogu favorita i s 2:0 svladao Crnu Goru. Orri Steinn Oskarsson u 39. i Jon Dagur Porteinsson bili su strijelci za Islanđane. U istoj skupini Wales i Turska su u Cardiffu podijelili bodove. Domaćini su dominirali gotovo cijelu utakmicu, a posebno nakon crvenog kartona kojeg je u 62. minuti zaradio Baris Alper Yilmaz.

Već u ponedjeljak Crna Gora će biti domaćin Walesu, a Turska Islandu.

Rumunji su na Euru stigli do osmine finala, a sada su u prvoj utakmici Lige nacija u Ligi C stigli do vrlo uvjerljive gostujuće pobjede. Reprezentacija Mircea Lucescua pobijedila je Kosovo s 0:3, a strijelci su redom bili Dennis Man (40), Razvan Marin(51) i Denis Dragus (82).

Kosovari su imali posjed, ali Rumunji su bili ti koji su bili opasniji i zasluženo slavili. Kosovari u ponedjeljak gostuju na Cipru, a Rumunji lov na Ligu B nastavljaju kod kuće protiv Litve. test