Raspucani Nijemci i Nizozemci, Mađarska i BiH primili po pet golova

Branimir Korać • subota, 07.09.2024.

Odigrani su prvi susreti Lige A Lige nacija u skupini 3, a vrlo uvjerljive pobjede upisali su Nijemci i Nizozemci...

Njemačka je bila iznimno raspoložena protiv Mađarske, potpuno ju je nadigrala, a glavni kreator ove pobjede bio je Jamal Musiala.

Igraj na utakmice Lige A Lige nacija na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Musiala je upisao pogodak i tri asistencije, ali osim tog fantastičnog učinka igrao je sjajnu utakmicu, možda i svoju najbolju u dresu njemačke reprezentacije.

U prvom poluvremenu Nijemci su jednom pronašli put do mreže Mađarske i to u 27. minuti kada je Niclas Fullkrug bio precizan na prvu asistenciju Musiale.

Musiala se i sam upisao u strijelce u 58. minuti kada je pobjegao u kontru i nakon odlične asistencije Floriana Wirtza zabio za 2:0.

Mađari su se teško nosili s raspoloženom Njemačkom i primili su još dva pogotka. Musiala je uzvratio Wirtzu asistencijom u 66. minuti, a u posljednjih 15 minuta strijelci su još bili i Aleksandar Pavlović i Kai Havertz.

Zasluženu pobjedu odnijela je i Nizozemska protiv Bosne i Hercegovine. Slavila je s 5:2, iako je u 88. minuti još bilo samo 3:2 i BiH bila u igri, udarci na gol 28:4 u korist Nizozemske pokazuju svu dominaciju.

Već u 13. minuti Joshua Zirkzee doveo je Nizozemsku u vodstvo, ali Ermedin Demirović izjednačio je sredinom prvog dijela. Na odmor se ipak otišlo s vodstvom Nizozemske, BiH nije izdržala i primila je gol u drugoj minuti nadoknade, a strijelac je bio Tijani Reijnders.

Kada je Cody Gakpo početkom drugog dijela povisio na 3:1, činilo se da Nizozemska polako ide prema pobjedi, ali Edin Džeko u 73. minuti ipak je vratio neizvjesnost smanjivši na 3:2.

BiH se ipak nije uspjela vratiti, a Nizozemska je na kraju golovima Wouta Weghorsta i Xavija Simonsa otišla do visoke pobjede. test