Zaragoza traži pobjedu protiv Elchea za skok na vrh ljestvice

Mihaela Bradovski • nedjelja, 08.09.2024.

U susretu četvrtog kola La Lige 2 sastaju se Zaragoza i Elche. Zaragoza je u vrhu poretka i pobjedom u ovom susretu došla bi na prvo mjesto na ljestvici...

U četvrtom kolu La Lige 2 sastaju se dva bivša člana najvišeg razreda španjolskog nogometa Zaragoza i Elche. Domaćin je bolje ušao u sezonu, najavljuje borbu za vrh i to potvrđuje, a Elche je trenutno u poziciji da se primarno želi odmaknuti od zone ugroženih.

Igraj na Zaragoza - Elche na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

U prva tri kola Zaragoza je bila bez ijednog poraza i nalazi se među sedam klubova koji su još uvijek neporaženi. Ne samo da je neporažena već je i primila najmanje pogodaka, svega jedan.

Taj jedan pogodak primila je u drugom kolu u kojem je gostovala kod Cartagene i upisala pobjedu 2:1. Domaćin je poveo već u 15. minuti, ali Zaragoza je golovima Paua Sansa i Francha Garcije u posljednjih deset minuta stigla do pobjede.

Slavila je i u ptvom kolu i to u gostima kod Cadiza s 4:0, a bila je to pobjeda s kojom je najavila velike stvari ove sezone. Domaćin je u tom susretu visoko poražen, ali i nadigran. Nakon dvije startne pobjede, zaustavljena je u prošlom kolu kada je remizirala bez pogodaka u gostima kod Mirandesa koji je bio bliže pobjedi.

Elche je pak među onima koji postižu najmanje pogodaka, zabio ih je svega tri u prva tri kola. No nije niti primio previše golova, također tri i to su uglavnom bile dosta tvrde utakmice.

U sezonu je krenuo s dva tijedna poraza 1:0 od Huesce i Albacetea da bi u prošlom kolu pokazao da vrijedi više i slavio s 3:1 kod kuće protiv Cordobe.

Mjesto, vrijeme, sudac

:

Zaragoza, La Romareda, 18:30

Sudac: Ruben Avalos Barrera

Prošli dvoboj

Prošle sezone susreli su se dva puta u prvenstvu. U Elcheu je domaćin slavio s 2:0 golovima Tetea Morentea koji je sada u Lecceu te Oscara Plana. U Zarahozi je Elche također poveo i to golom Marija Gaspara da bi za konačnih 1:1 zabio Ivan Azon Monzon.

Prognoza

Elche vrijedi više od 17. mjesta, Zaragoza neće imati lagan posao, ali domaćin je ipak blagi favorit. test