Tri crvena kartona i odluka u završnici: Mladost slavila u Poreču

Mihaela Bradovski • nedjelja, 08.09.2024.

Odigrana je većina susreta trećeg kola SuperSport Druge NL. Uzbuđenja nije nedostajalo, a u subotu nije zabilježen niti jedan remi...

Vrlo zanimljiv dvoboj u trećem kolu SuperSport Druge NL odigran je u Poreču gdje je Jadran ugostio Mladost Ždralove. Gosti su bili uspješniji i slavili su s 2:1.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Poveli su gosti u 32. minuti golom Luke Pisačića da bi u sudačkoj nadoknadi prvog dijela izjednačio Basit Akinola Jabita. Gosti su ipak osigurali pobjedu pogotkom Nikole Marića u 89. minuti. Nedugo zatim nemile scene na terenu, došlo je do masovne tučnjave nakon koje su isključeni Toni Tošić s domaće strane te kod gostiju Petar Ivančan i Antonio Azinović.

Solin je odigrao odličnu utakmicu protiv Kustošije i stigao je do očekivane pobjede 3:0. Zanimljiv dvoboj pripao je domaćinu koji je slavio zahvaljujući golovima Ukrajinca Ivana Matiaža koji je bio strijelac dva puta u prvom poluvremenu te Ante Žužula koji je dovršio posao u drugom dijelu.

Bjelovar je u korektnom i zanimljivom dvoboju s 3:2 bio bolji od Hrvaca. Domaćin je imao sjajan start i poveo je s 3:0, ali Hrvace su zakomplicirale dvoboj i smanjile na 3:2. Uz dva pogotka Akannija i jedan Franka Čordaša domaćin je poveo s 3:0, ali u 62. i 63. minuti Marin Carev i Josip Vučković smanjili su i vratili goste u život, ali Bjelovar je ipak zadržao vodstvo.

Marsonia je slavila protiv Radnika iz Križevaca s 2:1. Odlično prvo poluvrijeme Brođana koji su vodili 2:0 golovima Marka Žuljevića, ali Patric Junior Kesse smanjio je sredinom drugog dijela, no do kraja je ostalo tih 2:1.

Slično je bilo u Puli gdje je Uljanik ugostio Grobničan i također je poveo s 2:0 golovima Roberta Perić-Komšića i Benjamina Pajkovića. Lovro Mikulica smanjio je zaostatak 15 minuta prije kraja, ali niti ovdje u finišu nije bilo promjena. test