Španjolci slavili i s igračem manje, Ronaldo za pobjedu Portugala, Srbija nemoćna u Danskoj

Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 09.09.2024.

Osim susreta između Hrvatske i Poljske, odigrana su još tri susreta u Ligi A. Pobjede su upisali Portugal, Španjolska i Danska...

Španjolska je nakon remija kod Srbije na startu, odigrala bolje u Ženevi gdje je upisala pobjedu kod Švicarske 4:1. Nije smetao niti igrač manje od 20. minute kada je isključen Le Normand, Španjolci su dominirali i došli do pobjede.

Igraj na utakmice Lige A Lige nacija na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Poveli su već u četvrtoj minuti pogotkom Joselua, a u 13. minuti imali su već 2:0 golom Fabiana Ruiza. Oba gola došla su na asistenciju sjajnih španjolskih krila Laminea Yamala i Nice Williamsa.

S igračem više Švicarska je uspjela smanjiti do kraja prvog dijela preko Zekija Amdounija.

U nastavku susreta Švicarska je probala uhvatiti priključak, ali je primila još dva gola. Ruiz je bio precizan još jednom, jednom je zabio Ferran Torres i na semaforu je stajalo 4:1.

Danska je lakše od očekivanja stigla do pobjede protiv Srbije. Stojkovićeva momčad nije pokazala gotovo ništa, domaćin je potpuno dominirao i vrlo lako slavio.

U svakom poluvremenu bio je dovoljan jedan pogodak, u prvom dijelu zabio je Albert Gronbaek, a u drugom dijelu Yussuf Poulsen.

Škoti su namučili Portugal. Vrlo rano su poveli, a onda se zatvorili i domaćin je uz dosta muke stigao do preokreta.

Već u sedmoj minuti Scott McTominay zabio je za vodstvo i na odmor se otišlo s tom prednosti.

Nije išlo bez Ronalda pa je on ušao u igru u 46. minuti i pokazat će se igračem odluke. U 54. minuti Bruno Fernandes je izjednačio, a u 88. minuti Ronaldo zabio za pobjedu. test