SuperSport Prva NL, 4. kolo, 09.09.2024, 17:00 h, Vukovar, Stadion Borovo naselje
Suci: Antonio Melnjak (Rijeka), Marko Balen (Rijeka), Josip Bošnjak (Zagreb)
Vukovar 1991
Robin de Jesus Gonzalez Ruiz 59'
Mateo Andačić 80'
2:0(0:0) Cibalia
Cibalia

Vukovar ostaje na vrhu ljestvice sa stopostotnim učinkom

Branimir Korać • ponedjeljak, 09.09.2024.

Kompletirano je četvrto kolo SuperSport Prve NL. U posljednjem susretu sastali su se dosad neporaženi Vukovar i Cibalia, a Vinkovčani su ubilježili prvi poraz s 2:0...

Keyendrah Qwamalik Tegan Simmonds
63'
13
Martin Majnovics
63'
21
Niko Garić
81'
17
Noah Vuko
88'
23
Karlo Bungić
88'
Martin Vrdoljak
46'
9
Ivan Lozić
65'
11
Mate Bajić
65'
29
Marko Pervan
74'
14
Filip Jazvić
79'
Siniša Sesar

Zanimljiv dvoboj za kraj četvrtog kola SuperSport Prve NL. Vukovar je na teškom travnjaku u Borovom Naselju slavio protiv Cibalije s 2:0 i tako ostao stopostotan.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

U konačnici zaslužena pobjeda domaćina koji je bio opasniji, imao više prilika, kontrolirao igru i kao šlag na tortu postigao je dva pogotka.

Cibalia je u prvom poluvremenu prijetila preko Josipa Pejića s dva udarca izvana, ali domaćin je imao bolje prilike. Vanja Pelko nije iskoristio nekoliko njih, a možda najbolju nije iskoristio Bončina koji je u 40. minuti bio sam pred Križanovićem, ali nije ga svladao.

U 33. minuti domaćin je tražio kazneni udarac nakon sraza Đurkovića i Lasića u 16 metara, ali sudac Melnjak nije procijenio da je tu bilo prekršaja.

Prvi pogodak stigao je u 59. minuti. Crnčec je pogriješio u iznošenju lopte, uzeo ju je Gonzalez koji ulazi u 16 metara i od vratnice pogađa za vodstvo Vukovara.

Cibalia je imala najbolju priliku desetak minuta kasnije, Lozić je odradio većinu posla, odlično pronašao Matu Bajića, ali on iz blizine promašuje loptu.

U 80. minuti pobjednik je odlučen. Dobra akcija Vukovaraca, Pelko je gurnuo loptu na 18 metara gdje je na nju natrčao Mateo Andačić koji odličnim udarcem izvana zabija za 2:0.

Pokušala je Cibalia napraviti nešto u završnici i zakomplicirati dvoboj, ali nije uspjela i domaćin je proslavio pobjedu. test