Šeško i Akturkoglu obilježili dan u Ligi B, Wales rano šokirao Prosinečkog

Branimir Korać • ponedjeljak, 09.09.2024.

Odigrani su susreti drugog kola Lige B u skupinama 3 i 4. Obje skupine potpuno su otvorene i nastavak natjecanja bit će vrlo zanimljiv...

Turska je zasjela na vrh ljestvice skupine 4 Lige B Lige nacija. U Izmiru je ugostila Island i svladala ga s 3:1 te zbog bolje gol razlike zasjela na vrh.

Igraj na utakmice Lige B Lige nacija na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Domaćin je vrlo rano poveo, već u drugoj minuti Kerem Akturkoglu zabio je za vodstvo, ali na odmor se ipak otišlo s poravnatih 1:1 nakon što je Victor Palsson nakon ubačaja iz kornera pogodio za poravnanje.

U drugom dijelu Turska je ipak osigurala pobjedu i to zahvaljujući sjajnom Akturkogluu koji je dodao još dva pogotka, kompletirao hat-trick i osigurao Turskoj pobjedu.

Robert Prosinečki upisao je novi poraz s Crnom Gorom, ovaj put u Podgorici protiv Walesa koji nije oduševio, a slavio je s 2:0.

Oba pogotka pala su u prvom poluvremenu i to u prve tri minute. Kieffer Moore već u prvoj minuti doveo je Velšane u vodstvo, a novi šok stigao je u trećoj minuti kada je Harry Wilson pogodio za 2:0.

Crnogorci su se pokušali oporaviti od ovog šoka, imali su dosta prilika, a uspjeli su vratiti nadu pogotkom Dritona Camaja u 73. minuti. Do poravnanja ipak nisu uspjeli doći.

Norveška je u skupini 3 upisala prvu pobjedu, slavila je s 2:1 protiv Austrije koja je ostala na samo jednom bodu.

Pogodak vrijedan tri boda postigao je u 80. minuti Erling Haaland. Inače, Norveška je povela golom Felixa Myhrea, ali Marcel Sabitzer u 37. minuti zabio je za poravnanje.

Sjajnu utakmicu odigrao je Benjamin Šeško koji je postigao hat-trick u pobjedi Slovenije protiv Kazahstana. Nakon remija protiv Austrije, Slovenija je stigla do tri velika boda i nalazi se na vrhu ljestvice. test