Kane u 100. nastupu donio Englezima novu pobjedu, stopostotni i Gruzija i Grčka

Branimir Korać • srijeda, 11.09.2024.

U Ligi B Lige nacije još su tri reprezentacije koje su stopostotne. Po dvije pobjede imaju Gruzija, Grčka i Engleska...

Gruzija je odlično otvorila nastup u Ligi nacija i upisala je dvije pobjede. Nakon startnog slavlja protiv Češke, sada je svladala i Albaniju u Tirani s 1:0.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

U domaćem sastavu do 61. minute zapaženo je igrao Arber Hoxha, a deset minuta nakon njegovog izlaska gosti su stigli go pobjedničkog pogotka preko Giorgija Kočorašvilija.

Odličnu utakmicu odigrali su u Pragu Češka i Ukrajina. Česi su slavili s 3:2 i Ukrajina je sada u problemima s obzirom da nema niti bod.

Češka je na odmoru imala prednost 2:1 golovima Pavela Šulca dok je jedini pogodak za Ukrajinu postigao Vladyslav Vanat.

Deset minuta prije kraja Tomaš Souček je izborio i realizirao kazneni udarac, činilo se da je tu pobjednik riješen, ali Georgij Sudakov četiri minute kasnije smanjuje zaostatak i vraća neizvjesnost. U posljednjim minutama Sudakov je imao veliku priliku za remi, ali nije zabio.

Grci su upisali i drugu pobjedu, gostovali su kod Irske i slavili s 2:0. S druge strane Irci su u problemima i nemaju niti jedan bod.

Pobjedu Grčkoj donijeli su Fotis Ioannidis i Christos Tzolis.

Jednostavan posao imali su Englezi koji su ugostili Finsku i očekivano slavili s 2:0. 100. nastup u dresu Engleske proslavio je Harry Kane koji je postigao dva pogotka. test