SuperSport Prva NL, 5. kolo, 13.09.2024, 16:30 h, Zagreb, ŠRC Stjepan Spajić
Suci: Antonio Škobić (Čepin), Marko Reljan (Osijek), Patrik Krmar (Zagreb)
Mateo Andačić 81'
Vukovar 1991

Vukovar ostao stopostotan i nakon gostovanja kod Dubrave

Branimir Korać • petak, 13.09.2024.

Vrlo zanimljivo otvaranje šestog kola SuperSport Prve NL. Dubrava je ugostila Vuovar, a gosti su preokretom stigli do pobjede 2:1...

Mate Pavlović
71'
11
Branimir Ćavar
71'
3
Nikola Jakovljević
87'
16
Ivan Brkić
88'

Vanja Pelko
46'
26
Paul Bismarck Tabinas
46'
11
Keyendrah Qwamalik Tegan Simmonds
65'
13
Martin Majnovics
88'
17
Noah Vuko
90'+3'
Branko Karačić

Vukovar je i u gostima kod Dubrave pokazao da nije slučajno na vrhu ljestvice sa stopostotnim učinkom. Odličan nastup Vukovara i pobjeda 2:1 iako je Dubrava povela i to spektakularnim pogotkom Dominika Pavleka.

Igraj na utakmice SuperSport Prve NL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Krenulo je vrlo borbeno s obje strane znali su i jedni i drugi da će biti sve teže igrati s obzirom na kišu koja je u četvrtak i petak padala u Zagrebu.

Bilo je tu ponešto poluprilika, ali onih konkretnih i velikih šansi nije bilo.

I onda u 44. minuti domaćin dolazi do vodstva. Juranović je izveo korner, lopta je odbijena do Pavleka koji je odlično prima i onda škaricama zabija za vodstvo. Nije tu najbolje reagirao niti Mandić koji je bio na lopti, ali ona mu je izmigoljila u mrežu.

U drugom dijelu Vukovar je izgledao bolje. Bončina je u 52. minuti iz izgledne situacije pucao glavom pokraj gola, a nekih 15 minuta kasnije Mustapić spašava Dubravu. Nakon kornera Bončina je pucao glavom, a vratar Dubrave sjajno je odbio s gol linije.

U 76. minuti Bončini se isplatila upornost. Krasnom asistencijom proigrao ga je Gonzalez, Bončina ulazi u 16 metara i lijepo zabija u suprotni kut.

Zasluženo poravnanje Vukovara koji je izgledao bolje u drugom dijelu, a svega pet minuta kasnije dolazi do preokreta. Simmonds je dao povratnu loptu u sredinu prema Andačiću koji svom snagom zakucava loptu u mrežu s 14-15 metara.

Do kraja susreta Vukovar je bez problema sačuvao vodstvo i tako stigao i do pete pobjede ove sezone. test