Svjetsko futsalsko prvenstvo 2024, skupina B, 1. kolo, 14.09.2024, 12:00 h, Bukhara, Bukhara Universal Sports Complex

Branimir Korać • subota, 14.09.2024.

Hrvatska se vratila na svjetsku futsalsku scenu, ali nije uspjela slaviti na otvaranju Svjetskog prvenstva. Tajland je bio bolji s 2:1...

Miguel Rodrigo

Solidni Tajlanđani, ništa više od toga, svladali su Hrvatsku s 2:1 i uzeli su joj jako važne bodove nas otvaranju Svjetskog prvenstva u futsalu. Kobne su bile neshvatljive pogreške u hrvatskoj obrani kod oba gola Tajlanda, a s druge strane Hrvatska je imala veliki broj prilika, no tajlandski vratar je bio u sjajnoj formi.

Igraj na utakmice SP-a u futsalu na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Na poluvremenu je Tajland imao vodstvo 1:0, do gola je došao već u trećoj minuti, izgubljena lopta na hrvatskoj polovici, bez dovoljno agresije prema Tajlanđanima što koristi Osamanmusa, najopasniji tajlandski igrač i zabija za vodstvo.

Hrvatska je nakon toga u potpunosti kontrolirala igru, nizala je pokušaje, ali tajlandski vratar Arut Senbat imao je fantastičan dan i nizao je obrane.

Sekulić je iz slobodnog udarca pogodio vratnicu, probavali su opasno i Kustura, Novak, Vukmir, Perić, Jelovčić, ali lopta nije htjela u gol.

U drugom poluvremenu Hrvatska nije imala toliku nadmoć kao u prvom dijelu, Tajlanđani su više izašli i stvarali probleme Hrvatskoj u izgradnji napada.

Na polovici drugog dijela velika pogreška u hrvatskoj obrani, lopta je ostala između Kuraje i Marinovića, oni su ostali stajati i nisu krenuli na nju, na takvom poklonu zahvalio se Jungwongsuk koji dolazi iz drugog plana i zakucava loptu u mrežu.

Brzo je Hrvatskla smanjila lijepim golom Antonija Sekulića i krenula po poravnanje.

Jelovčić je bio blizu gola, također i Sekulić, na kraju se igralo i s igračem vratarom, ali rezultat se nije mijenjao.

Tajland bilježi pobjedu, a Hrvatska će se do kraja natjecanja nadati da će ući među najbolje trećeplasirane i proći dalje. Brazil je prejak i bila bi senzacija da Hrvatska ostane neporažena u tom susretu dok je Kuba autsajder i tu pobjeda, čak i izražena većoim razlikom, ne bi trebala biti upitna. test