Asistencija Kramarića u visokom porazu, preokret Freiburga, Stuttgart do prve pobjede

Petar Jenjić • subota, 14.09.2024.

Odigrano je pet utakmica trećeg kola njemačke Bundeslige. Andrej Kramarić bio je asistent za Hoffenheim u visokom porazu od Bayer Leverkusena, dok je prvu pobjedu sezone upisao Stuttgart...

Hoffenheim - Bayer Leverkusen 1:4

Nogometaši Bayer Leverkusena vratili su se prvenstvenim pobjedama po povratku s reprezentativne stanke. Slavili su na gostovanju kod Hoffenheima s 1:4 i nanijeli mu drugi uzastopni poraz.

Igraj na Bundesligu na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Gosti su poveli u 19. minuti susreta kada je nesebični Victor Boniface proigrao Martina Terriera, a Francuz stigao do svog prvog bundesligaškog pogotka. Akciju je dobrim dodavanjem započeo Nathan Tella.

Boniface se upisao u strijelce nakon pola sata igre i podebljao prednost svoje momčadi. Sedam minuta kasnije domaćin je smanjio zaostatak. Nakon četiri gola u prva dva kola, Andrej Kramarić upisao je i prvu asistenciju, proigravši Mergima Berishu.

Branitelj naslova pobjedu je potvrdio u 71. minuti zahvaljujući golu Floriana Wirtza iz kaznenog udarca. Četiri minute kasnije četvrti pogodak, a svoj drugi na susretu zabio je Boniface.

Kramarić je igrao do 87. minute kada ga je zamijenio Umut Tohumcu.

Wolfsburg - Eintracht Frankfurt 1:2

Drugu uzastopnu pobjedu upisao je Eintracht koji je slavio kod Wolfsburga s 1:2. Gosti su poveli nakon 30 minuta igre, poentirao je Omar Marmoush na proigravanje Huga Ekitikea.

Za Eintracht je u 74. minuti u igru ušao Igor Matanović, a niti dvije kasnije Wolfsburg je došao do poravnanja. Zabio je Ridle Baku.

Marmoush je vratio u vodstvo gostujuću momčad iz kaznenog udarca u 82. minuti. Lovro Majer nije bio u kadru domaćina zbog ozljede.

Borussia Mönchengladbach - Stuttgart 1:3

Do prve pobjede sezone stigao je Stuttgart koji je slavio na gostovanju kod Borussije Mönchengladbach s 1:3 i nanio mu drugi prvenstveni poraz.

Gosti su poveli u 21. minuti dvoboja kada je odbijanac u mrežu pospremio Deniz Undav. Prvotno je udarac Jamiea Lewelinga obranio domaći golman.

Borussia je poravnala u 27. minuti. Zabio je Alassane Plea, ali se u sudaru s vratarom Stuttgarta i ozlijedio, a dvije minute kasnije morao i izaći iz igre.

U 57. minuti velik posao napravio je Fabian Rieder i ubacio u peterac gdje se našao Ermedin Demirović i zabio za novo vodstvo gostiju. Isti dvojac sudjelovao je kod novog gola u 61. minuti, Rieder je ubacio iz kornera, a Demirović glavom skrenuo u mrežu.

Freiburg - Bochum 2:1

Na dnu ljestvice bez bodova ostaje Bochum koji je danas izgubio u gostima kod Freiburga. Domaćin je slavio s 2:1 nakon preokreta u drugom poluvremenu.

Gosti su poveli u završnici prvog poluvremena kada je do prvi pogodak svoje momčadi uopće u novoj prvenstvenoj sezoni postigao Myron Boadu.

Freiburg je izjednačio u 58. minuti kada je Patricka Drewesa matirao Junior Adamu. Odmah nakon toga stigao je preokret, a Adamu se ponovno upisao u listu strijelaca. Igrala se 61. minuta.

Jakov Medić odigrao je svih 90 minuta za goste.

RB Leipzig - Union Berlin 0:0

Nije bilo pogodaka u Leipzigu, a puno veće šanse za pobjedu imao je domaćin koji je u 74. minuti promašio penal. Nije pogodio Lois Openda, odnosno obranio mu je Frederik Ronnow.