Everton opet ispustio dva gola prednosti, Bournemouth i Chelsea ispisali povijest

Petar Jenjić • subota, 14.09.2024.

Odigrane su još dvije utakmice četvrtog kola Premiershipa. Chelsea je minimalno slavio na gostovanju kod Bournemoutha, dok je Aston Villa nadoknadila dva gola zaostatka protiv Evertona i upisala pobjedu...

Drugo uzastopno kolo nogometaši Evertona ispustili su dva pogotka prednosti. Nakon poraza od Bournemoutha od 3:2, danas su istim rezultatom izgubili u gostima kod Aston Ville. Upravo je Bournemouth posljednja ekipa kojoj se dogodila ista stvar 2022. godine.

Igraj na Premiership na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Gosti su poveli preko Dwighta McNeila u 16. minuti, a 11 minuta kasnije na 0:2 povisio je Dominic Calvert-Lewin. Do kraja poluvremena Aston Villa je smanjila zaostatak pogotkom Ollieja Watkinsa.

Isti igrač poravnao je u 58. minuti, da bi u 76. briljantan pogodak s 25 metara, pod same rašlje, zabio Jhon Duran. Već treći put ove sezone ušao je u drugom poluvremenu i sva tri puta zabio je pobjednički pogodak. Nijedan drugi igrač nije to uspio u povijesti Premiershipa.

Pogodilo je Everton kasnije i okvir gola, no rezultat se više nije promijenio.

Zadnja utakmica dana odigrana je na Vitalityju gdje je Chelsea slavio kod Bournemoutha s 0:1, zahvaljujući pogotku Christphera Nkunkua u 86. minuti. Domaćin je u prvom poluvremenu promašio penal, nije ga realizirao Evanilson.

Zanimljivo, vidjeli smo čak 14 žutih kartona na dvoboju, najviše na jednoj utakmici Premiershipa ikada. test