SuperSport HNK, 1/16 finala, 17.09.2024, 16:30 h, NK Bilogora 91, Grubišno Polje

Petar Jenjić • utorak, 17.09.2024.

Hajduk je odradio utakmicu šesnaestine finala SuperSport Hrvatskog nogometnog kupa protiv Bilogore 91. Gosti su slavili rezultatom 0:4...

Mihael Hrahovski
57'
13
Martin Stanić
57'
15
Nikola Matić
70'
17
Matko Marušić
71'
40
Dino Pačko
85'
Gennaro Gattuso

Nogometaši Hajduka izborili su osminu finala SuperSport Hrvatskog nogometnog kupa. Danas su gostovali kod Bilogore 91 u Grubišnom Polju te upisali rutinsku pobjedu rezultatom 0:4. Tri pogotka postigli su u drugom poluvremenu.

Igraj na SuperSport HNL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Prvi pokušaj Hajduka u 12. minuti. Bio je to ubačaj s desne strane, Stipe Biuk je pucao glavom, ali nije najbolje zahvatio loptu. Otišlo je malo iznad grede. Dobra situacija odmah na drugoj strani, Juan Carlos Zuniga je pucao, a Lovre Kalinić je odbio u korner.

Najbolja šansa za Hajduk u 21. minuti, ponovno je u šansi bio Biuk, ali Dinko Gavranović i vratnica spasili su domaćina. Hajduk dolazi do vodstva tri minute kasnije, Biuk je odigrao povratnu loptu za Yassinea Benrahoua koji udarcem s osam metara matira protivničkog vratara.

Velika prilika za goste stigla je u 33. minuti, nakon ubačaja Šimuna Hrgovića i veliki zicer za Rokasa Pukštasa, ali Gavranović je sjajno obranio. Nakon toga dvije situacije za Dajakua, prvo je udarac izvana otišao iznad grede, a u 42. minuti izašao je jedan na jedan s protivničkim vratarom, no još jednom je golman Bilogore obranio.

Dvije minute kasnije Hajduk opet trese okvir gola, ubacio je Marko Capan, a Mate Antunović pucao glavom i pogodio gredu. Bilo je to sve od prvog poluvremena što se tiče šansi.

U razmaku od 53. do 56. minute Hajduk je riješio pitanje pobjednika. Prvo se u kaznenom prostoru, u velikoj gužvi, najbolje snašao Zvonimir Šarlija i poslao loptu pod gredu za 0:2, a nakon toga je Benrahou uposlio Antunovića koji je lijepo izbacio protivničke igrače i poslao loptu u gol.

Rezultat se u Grubišnom Polju ponovno promijenio u 84. minuti, lijepa akcija Hajduka i proigravanje za Darija Melnjaka koji je prebacio protivničkog vratara i zabio za 0:4.