Premier liga, 5. kolo, 21.09.2024, 13:30 h
West Ham 0:3 Chelsea
Chelsea

Chelsea na pogon Jacksona do tri boda u gradskom derbiju

Mario Borko • subota, 21.09.2024.

U prvoj utakmici petog kola engleske Premier lige, Chelsea se u gostima vrlo lako obračunao s gradskim rivalom West Hamom. Posebno je bio raspoložen, često kritiziran napadač, Nicolas Jackson...

Čini se da u Chelseaju stvari polako sjedaju na svoje mjesto. Bluesi su na gostovanju kod gradskog rivala West Hama stigli do treće pobjede u prvenstvu i privremeno druge pozicije na ljestvici. Završilo je 3:0 za momčad Enzo Maresca koja je pitanje pobjednika riješila u manje od 50 minuta.

Igraj na utakmice Premier lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Chelsea je poveo već u četvrtoj minuti. Nicolas Jackson primio je loptu kod aut linije na nekih 40 metara od gola Čekićara, pretrčao njihovu nevjerojatno loše postavljenu obranu i matirao Alphonsea Areolu.

Drugi gol pao je već u 18. minuti, a strijelac je ponovno bio Jackson. Moises Caicedo je bio asistent, lijepo je proigrao Senegalca, a on je iskoristio svoju brzinu, očajno postavljanje domaće obrane i mirno pogodio za 2:0.

West Ham je nakon toga bio bolji, imao je nekoliko prilika, a pitanje pobjednika riješeno je u 46. minuti. Jackson povukao kontranapad, proigrao Colea Palmera koji zabija svoj drugi gol sezone.

Nakon toga utakmica se umirila i Chelsea ju je mirno priveo kraju. Bluesi nakon pet kola imaju deset bodova i trenutno su drugi na ljestvici. Čekićari su ostali na četiri boda i čini se da je pred njima izazovno razdoblje. test