SuperSport Prva NL, 8. kolo, 27.09.2024, 15:30 h, Sv. Josip Radnik, Sesvete
Suci: Nikola Vuković, Igor Babić, Filip Đerđ; 4. sudac: Antonio Škobić
Dominik Mulac 90'+2'
Opatija

Opatija u sudačkoj nadoknadi do boda kod Sesveta!

Petar Jenjić • petak, 27.09.2024.

Odigrana je prva utakmica osmog kola SuperSport Prve NL u kojoj su Sesvete bile na korak do pobjede protiv Opatije, ali dvoboj je na kraju ipak završio podjelom bodova...

Domagoj Regetaš
46'
15
Petar Antolković
61'
28
Caio da Cruz Oliveira Queiroz
61'
24
Jurica Jurčec
78'
4
Niko Cindrić
84'
Goodness Ohiremen Ajayi
26'
22
Ivor Weitzer
46'
19
Nikola Macolić
61'
21
Sebastian Lesjak
72'
23
Nemanja Kašiković
72'
Zoran Bogolin

Sesvete i Opatija ostaju na diobi drugog mjesta u SuperSport Prvoj NL i nakon današnje međusobne utakmice na otvaranju osmog kola. Domaćin je imao vodstvo sve do sudačke nadoknade drugog poluvremena kada gosti pogotkom dolaze do boda i konačnih 1:1.

Igraj na SuperSport HNL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Bilo je dosta borbe na sredini terena i dugo smo bili bez konkretnijeg udarca. S obzirom na dvije odlične obrane, dvoboj je bio dosta tvrd i izjednačen, a barem malo bolje ipak je stajao domaćin.

Sesvećani su uputili nekoliko udaraca, ali nijedan nije bio toliko blizu da ugrozi Davida Nwolokora na vratima gostiju. U 26. minuti Opatija je morala raditi zamjenu, ozlijedio se Antonio Pejanović, a u igru je ušao Goodness Ajayi.

Domaćin dolazi do vodstva nakon točno pola sata igre. Povratna lopta odigrana je direktno iz kornera,Ante Matić je propustio za Emanuela Črnka koji je pucao neobranjivo s ruba 16 metara. Dobar udarac imao je i Tin Kulenović, no obranio je David Nwolokor.

Prve prijetnje Opatija je stvorila u 41. i 43. minuti. Bolja je bila prva prilika, Goodness Ajayi se izborio za prostor i pucao malo izvan kaznenog prostora. Odbio je Luka Savatović u korner. Vratar domaće momčad obranio je i pokušaj Ivana Horvata iz daljine.

U prvih 15-16 minuta drugog poluvremena tri udarca domaće momčadi i sva tri uputio je Ante Matić, no samo jednom morao je reagirati gostujući čuvar mreže. U 65. minuti dobar pokušaj imao je Lovro Banovec, ali odbrio je Nwolokor.

Opatija praktički ništa nije napravila prema naprijed u drugom poluvremenu sve do 75. minuti. Tada je udarac glavom Ajayija odlično obranio Savatović, a u nastavku akcije pucao je iz okreta Dominik Mulac, no lopta je otišla pokraj gola.

Petar Antolković ušao je u igru u 61. minuti i nakon samo 20 minuta zaradio dva žuta kartona te tako ostavio Sesvete s desetoricom. Opatija je poravnala u drugoj minuti sudačke nadoknade. Ubačaj u kazneni prostor, visoka lopta došla je do Dominika Mulca koji je iz voleja poslao loptu u mrežu. test