SuperSport HNL, 8. kolo, 28.09.2024, 20:00 h, Zagreb, Stadion u Maksimiru
Suci: Toni Dadić (Zagreb), Ivan Janić (Ilok), Kruno Šarić (Županja)
Raul Torrente Navarro 90'+1', 90'+5'
5:1(2:0) Lokomotiva
Luka Vrbančić 54'
Lokomotiva

Bjelica vraća Dinamo na stare staze, dobar nastup i uvjerljiva pobjeda protiv Lokosa

Branimir Korać • subota, 28.09.2024.

Dinamo je probio led i nakon posljednjih vrlo loših nastupa, odigrao je dobru utakmicu i upisao uvjerljivu pobjedu 5:1. Modri su izgledali dobro na obje strane terena, postigli lijepe pogotke, a posebno atraktivan bio je Petkovićev iz slobodnog udarca...

U svega dva tjedna Dinamo je pokazao od očajnog do odličnog lica, večeras je na Maksimiru uspio svladati Lokomotivu s visokih 5:1, a pobjeda je mogla biti još izraženija dok nakon dugo vremena Modri nisu imali teških propadanja u obrani kakva su im se događala.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Od početka susreta izgledalo je to puno bolje, angažiranije, Dinamo je igrao agresivnije, pokretljivije i izravnije.

Ristovski je odlično ubacio u sredinu, iz drugog plana došao je Baturina i iz prve poslao loptu u mrežu u ranih 1:0 već u 13. minuti susreta.

Uslijedilo je razdoblje igre u kojem je Dinamo mirno kontrolirao situaciju na terenu, a u 34. minuti došao je do novog pogotka. Vrlo raspoloženi Bruno Petković izborio je slobodni udarac na 22-23 metra, sam ga je izveo i to idealno preko živog zida uz sam kut za 2:0!

U drugom dijelu igralo se u još višem ritmu i s puno više prilika.

U 51. minuti Dinamo je došao do trećeg pogotka. Krasno je Petković propustio loptu, ona dolazi do Ademija koji izrazi pred Šubarića, ovaj brani njegov prvi pokušaj, ali veznjak Dinama ipak odbijanac glavom posprema u mrežu za 3:0.

Uzvratila je Lokomotiva vrlo brzo, tri minute kasnije smanjila je na 3:1. Goričan je dao loptu u kazneni prostor za Vrbančića koji bez previše razmišljanja pogađa u suprotni kut!

Nije to poremetilo Modre i unijelo paniku u njihove redove već su nastavili igrati pa i stvarati prilike.

U 69. minuti zatresla se greda. Baturina je napravio dobar posao po desnoj strani, vratio povratnu loptu prema Petkoviću koji s ruba kaznenog prostora pogađa gredu.

Još jednom greda je zaustavila Modre i to u završnici susreta. U 89. minuti Marko Rog dobro je pucao izvana, ali pogodio je okvir gola.

U sudačkoj nadoknadi Dinamo je postigao još dva pogotka, oba nakon kornera Marka Roga te oba Raula Torrentea.

Svoj prvijenac u dresu Dinama postigao je u 91. minuti. Ubačena lopta iz kornera, Kulenović ju je spustio za Torrentea koji prvo puca u blok, a iz drugog pokušaja pogađa mrežu.

Četiri minute kasnije ponovno Rog ubacuje iz kornera, a Torrente glavom u padu šalje loptu u mrežu za konačnih 5:1.

Na stranu ta dva pogotka, Torrente je odradio dobru utakmicu i tamo gdje je najpotrebniji, u fazi obrane, gdje je pokazao da je trebalo biti za njega mjesta na travnjaku i ranije. test