I jedni i drugi zadovoljni bodom, bez pobjednika na Rujevici

Petar Jenjić • nedjelja, 29.09.2024.

Rijeka i Hajduk odigrali su bez pogodaka na Rujevici u sklopu osmog kola SuperSport HNL-a. I jedni i drugi odigrali su dobro obrambene role, ali nedostajalo je konkretnosti i veće želje za napadanjem...

Nakon čak 20 međusobnih utakmica u kojoj je ili jedna ili druga ekipa dolazila do pobjede, Rijeka i Hajduk su remizirali. Jadranski derbi u osmom kolu SuperSport HNL-a nije donio previše uzbuđenja, završilo je 0:0, a najzadovoljniji bit će treneri obrambenim segmentom igre.

Igraj na SuperSport HNL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Vrlo borbeno bilo je na početku, kao što se moglo i očekivati. Nakon više od 20 minuta igre bilo smo bez konkretnijih pokušaja prema golovima, a nešto više Hajduk je imao loptu u nogama.

Tek nakon pola sata imali smo prvu situaciju uopće za izdvojiti. Stjepan Radeljić je vratio loptu oštro u peterac za Niku Galešića, ali odbila je obrana Hajduka. Pet minuta kasnije odlična obrambena reakcija Mladena Devetka koji je blokirao udarac Šimuna Hrgovića.

Vidjeli smo nakon toga dva udarca u okvir Rijeke, jedan Gabrijela Rukavine, a drugi Marca Pašalića, no oba je lako uhvatio Ivan Lučić. S druge strane, udarac Marka Livaje izvana otišao je pokraj gola. Pokušao je Galešić iz slobodnog udarca u završnici poluvremena, no otišlo je van okvira.

Drugo poluvrijeme nastavili smo u istom ritmu kao i prvo, obje momčadi više su bile usmjerene na obrambene zadatke i nismo imali koliko-toliko opasnih situacija prema golovima Martina Zlomislića i Ivana Lučića. Izdvajaju se dva prekida zbog bakljada, po jedan sa svake strane i dvominutni prekidi.

Filip Uremović odlično je blokirao udarac Smolčića i spriječio gotovo pa siguran pogodak u 82. minuti. Nakon toga je udarac blokiran i Niki Siguru. Odličnu situaciju imao je Stipe Perica na isteku 90. minute, ali pucao je iznad grede.