Horkaš skrivio pa obranio penal u porazu Las Palmasa

Petar Jenjić • ponedjeljak, 30.09.2024.

Hrvatski vratar Dinko Horkaš upisao je debi za Las Palmas u šestom kolu Primere. Na gostovanju kod Villarreala njegova je momčad poražena s 3:1, a Horkaš se istaknuo obranjenim penalom...

Bez pobjede i u osmom kolu ostao je Las Palmas koji je igrao na gostovanju kod Villarreala te upisao poraz od 3:1. Domaćin je novim bodovima stigao do ukupno 17, četiri manje od vodeće Barcelone, što je u ovom trenutku dovoljno za treće mjesto.

Igraj na Ligu prvaka na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

U samoj završnici prvog poluvremena domaćin je stigao do prednosti. Dobar posao napravio je Thierno Barry koji je izbacio svog čuvara i proigrao u kaznenom prostoru Nicolasa Pepea koji se s loptom okrenuo za 360 stupnjeva i pospremio je u mrežu.

Gosti su poravnali odmah u 47. minuti, Adnan Januzaj proigrao je Fabija Silvu, a Portugalac krasno prebacio Diega Condea za 1:1.

Četiri minute kasnije domaćin je mogao povesti iz penala kojeg je skrivio Dinko Horkaš. Međutim, rvatski vratar u svom debiju za Las Palmas odlično je pročitao kazneni udarac Alexa Baene i uz pomoć vratnice spasio svoju momčad novog zaostatka.

Uspjela je Žuta podmornica vratiti se u prednost u 85. minuti susreta, ubacio je Alex Baena, a loptu glavom u mrežu skrenuo Thierno Barry. U samom finišu susreta Baena se sjurio prema protivničkom golu i lako matirao protitvničkog vratara.

Horkaš je imao nekoliko dobrih obrana i sveukupno gledajući solidan debi s obzirom na protivnika. test