Brest na prvom europskom gostovanju u povijesti deklasirao Salzburg i pomaknuo Dinamo s dna

Mario Borko • utorak, 01.10.2024.

Odigrane su prve dvije utakmice drugog kola Lige prvaka koje su krenule u utorak od 18:45. Brest je u gostima razbio Red Bull Salzburg, a Sparta Prag je zahtjevnom gostovanju kod Stuttgarta ostala neporažena i već ima četiri boda na svom kontu...

Nakon dva tjedna, Liga prvaka se vratila, a prve dvije utakmice drugog kola krenule su ranijem terminu od 18:45 sati. Brest, kojem je ovo prva povijesna sezona u Europi, slavio je na gostovanju kod Red Bull Salzburga s uvjerljivih 4:0, a Stuttgart kod kuće nije uspio pobijediti vrlo dobru Spartu Prag.

Igraj na utakmice Lige prvaka na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Čini se da Austrijanci itekako odgovaraju Brestu. Pirati su u prvom kolu s 2:1 pobijedili Sturm, a sada su na gostovanju kod Salzburga bili nemilosrdni. Abdallah Sima je sjajnim golom srušio Sturm, a ovog je puta u 24. minuti načeo domaćina.

Ludovic Ajorque ga je sjajno uposlio, a Senegalac se othrvao naletu braniča i lijepo zabio za 0:1. Domaćini su imali posjed i nekoliko prilika za izjednačenje, ali drugi gol Bresta u 66. minuti ih je potpuno slomio.

Mama Balde, koji je u igru ušao samo tri minute ranije, u 66. je promiješao obranu Salzburga, a njegovo se dodavanje sretno odbilo na nogu Mahdiju Camari koji zabija za 2:0. Nakon toga Austrijanci su nestali s terena.

U 70. Sima je bio prvi na odbijancu i tako zabio svoj drugi gol na utakmici. Konačnih 0:4 postavio je Mathias Pereira Lage kojem je sve vrlo lijepo pripremio vrlo raspoloženi Balde.

Brest je tako u svojoj drugoj europskoj utakmici upisao drugu pobjedu i privremeno skočio na prvo mjesto Lige prvaka. Red Bull trenutno ne djeluje kao momčad dorasla ovog natjecanja.

Nakon 3:0 poraza od Sparte u Pragu, u utorak se dogodio još teži. Prosječna starost početnih 11 protiv Bresta je bila samo 22,3 godine i to je jedan od glavnih razloga zašto je tome tako.

Dobra je to vijest za Dinamo koji 23. listopada gostuje u Salzburgu, a Monaco neće dočekati kao posljednja momčad na tablici.

Stuttgart u prvoj domaćoj utakmici Lige prvaka nakon 14 godina nije uspio podariti svojim navijačima pobjedu. Švabe su potpuno izdominirale Spartu Prag, imale su vodstvo od sedme minute, 77 posto posjeda lopte, ali hrabri Česi su izvukli bod.

Stuttgart je poveo pogotkom Enza Millota koji je glavom pogodio nakon odličnog ubačaja Maximiliana Mittelstädta. Gosti su izjednačili u 32. lijepim pogotkom Kaana Kairinena iz slobodnog udarca.

Peter Vindahl Jensen je skupio čak devet obrana i tako češkom prvaku donio četvrti bod u Ligi prvaka. Stuttgart je osvojio svoj prvi nakon poraza od Real Madrida na startu. Švabe u idućem kolu gostuju kod Juventusa, a Sparta ide na noge Manchester Cityju. test