Borussia zabila sedam komada! Barcelona, City i Inter bili nešto milostiviji prema svojim protivnicima

Mario Borko • utorak, 01.10.2024.

Od 21:00 odigrano je sedam utakmica drugog kola Lige prvaka. Borussia Dortmund razbila je na Westfalenu Celtic, Manchester City je bez problema pobijedio Slovan u gostima, a Barcelona i Inter su bili vrlo uvjerljivi na domaćem terenu. U “najjačim“ utakmicama dana Arsenal je slavio protiv PSG-a, a Bayer Leverkusen protiv Milana...

Ono što već sada, nakon nepuna dva kola novog formata Lige prvaka možemo reći, je to da golova sigurno neće nedostajati. Utorak je bio nevjerojatno efikasan, a vidjeli smo nekoliko uvjerljivih pobjeda favorita. Od osam utakmica, koliko ih je krenulo u 21:00, tek su tri bile rezultatski neizvjesne, a samo je jedna završila bez pobjednika.

Igraj na utakmice Lige prvaka na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Borussia Dortmund – Celtic

Borussia Dortmund je deklasirala škotski Celtic. Dinamovi budući protivnici susreli su se međusobno na Westfalenu, a prošlosezonski finalisti nisu imali milosti za prvake Škotske. Kelti su s 5:1 pobijedili Slovan na startu, a sada su u Dortmundu primili sedam komada.

Emre Can je doveo Žuto-crne u rano vodstvo iz kaznenog udarca u sedmoj minuti, a Daizen Maeda je izjednačio već u devetoj.

To je bilo to od Škota jer je onda na scenu stupio Karim Adeyemi koji je do kraja poluvremena zabio hat-trick, a Serhou Guirassy je uspješno realizirao drugi kazneni udarac i na odmor su Nijemci otišli s prednošću od 5:1.

Bayern protiv Dinama nije spuštao nogu s gasa, a isto je Borussija napravila Celticu. Guirassy je zabio još jednom u 66., a Felix Nmecha je u 79. postavio konačnih 7:1.

Arsenal – PSG

Arsenal je nakon remija protiv Atalante dočekao PSG koji je stigao bez najboljeg igrača ove sezone Ousmanea Dembelea koji je suspendiran zbog sukoba s Luisom Enriqueom. Topnici su slavili s 2:0, a oba su pogotka postigli u prvom dijelu.

Kai Havertz je u 20. minuti zabio za vodstvo, a u 35. ga je povećao Bukayo Saka. Parižani su imali preko 60 posto posjeda lopte i nekoliko prilika za vratiti se u utakmicu u drugom dijelu, ali nisu uspjeli.

Arsenal je sada na četiri boda, a PSG je ostao na tri.

Slovan Bratislava – Manchester City

Građani su bez ikakvih problema prošli kroz Bratislavu. Joško Gvardiol odigrao je 78. minuta, a Mateo Kovačić je ostao na klupi. Momčad Pepa Guardiole sve je riješila već u 15. minuta kad je na semaforu, nakon pogodaka Ilkaya Gündogana i Phila Fodena, pisalo 0:2.

Erling Haaland je u 58. zabio prije nego što je napustio teren, a konačnih 0:4 je postavio James McAtee u 74. minuti.

Marko Tolić je kod Slovana igrao do 78. minute, a prvaci Slovačke su na tablici pali iza Dinama.

Barcelona – Young Boys

Nakon poraza kod Monaca s igračem manje, Barcelona je na svom terenu bez problema svladala Young Boyse i tako upisala prvu pobjedu u novoj sezoni Lige prvaka. Posebno je raspoložen bio kapetan Raphinha koji je prvi gol asistirao Robertu Lewandowskom, a drugi zabio sam.

Na 3:0 do poluvremena je povisio Inigo Martinez, a u drugom su dijelu za konačnih 5:0 zabijali Lewandowski i Mohamed Camara koji je loptu smjestio u vlastitu mrežu.

Švicarci se sada s gol razlikom 0-8 nalaze ispod Dinama.

Bayer Leverkusen – Milan

Rossoneri su na noge njemačkom prvaku doputovali nakon dvije vezane pobjede, ali usprkos velikoj dominaciji u drugom dijeli nisu osvojili bodove. Apotekari su slavili s 1:0 pogotkom Victora Okoha Bonifacea u 51. minuti.

Bayer je dominirao do vodećeg pogotka, Mike Maignan je susret završio s osam obrana, ali nakon primljenog gola Milan je apsolutno preuzeo konce igre, uputio je čak 16 udaraca i imao preko 60 posto posjeda lopte u drugom dijelu, ali ostalo je 1:0 zahvaljujući Lukašu Hradeckom koji je upisao nekoliko velikih obrana u završnici.

Milan je u problemima jer je izgubio već drugu utakmicu, a u posljednjem kolu dolazi na Maksimir. Bayer je miran jer je nakon Feyenoorda upisao nova tri boda.

Inter – Crvena zvezda

Prvaci Italije su potpuno zasluženo slavili protiv Crvene zvezde. Gosti iz Srbije pružali su solidan otpor prvih 60 minuta, ali na kraju su primili čak četiri gola. Hakan Calhanoglu pokazao je u 11. minuti zašto je jedan od najboljih izvođača prekida na svijetu.

Turčin je fenomenalno pogodio od vratnice, a Omri Glazer je, bez obzira na to što je lopta išla u njegov kut, bio potpuno nemoćan. Marko Arnautović je u 59. prelomio utakmicu, a Lautaro Martinez i Mehdi Taremi do kraja su potopili srpsku momčad za konačnih 4:0.

Inter je nakon remija kod Cityja stigao do četvrtog boda, a Zvezda je izgubila drugu zaredom.

PSV – Sporting

Jedina utakmica u kojoj nije bilo pobjednika bila je ona između nizozemskog i portugalskog prvaka. Momčad Ivana Perišića, za koju on ne nastupa u ovom natjecanju jer nije prijavljen, imala je vodstvo od 15. minute i pogotka Jerdyja Schoutena, ali Daniel Bragança je u 83. donio veliki bod Sportingu.

PSV je bio bolji, imao je izglednije prilike, ali nakon poraza kod Juventusu, u prvoj utakmici na domaćem terenu uspio je doći samo do boda. Sporting je na startu pobijedio Lille i s četiri boda može biti vrlo zadovoljan. test