Čilić dobro krenuo, ali Francuz ipak glatko slavio u dva seta

Mihaela Bradovski • srijeda, 02.10.2024.

Marin Čilić poražen je u prvom kolu turnira u Šangaju. Bolji je bio Francuz Arthur Cazaux koji ga je svladao u dva seta...

Mladi Francuz Arthur Cazaux zaustavio je Marina Čilića već u prvom kolu turnira u Šangaju. Čilić nije uspio doći do pobjede iako je imao dobar ulazak u meč.

Igraj na mečeve u Šangaju na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Bilo je dosta problema na reternu, posebno kada bi Cazaux ubacio prvi servis, tu je Marin imao vrlo malo šansi, samo je pet poena protiv prvog servisa osvojio i Cazaux je dosta jednostavno dolazio do svojih servis gemova.

Krenulo je dobro, Marin je poveo s 3:0, ali Cazaux je vrlo brzo uzvratio, osvojio narednih pet gemova i došao nadomak osvajanja prvog seta.

Uzeo je prvi set sa 6:4, a u drugom setu došao je do novog breaka u petom gemu te bacio Čilića u nove probleme.

Na servisu za ostanak u meču Marin je izvukao 0:40, zatim mu sljedećem gemu došao do break lopte, ali Cazaux je uspio stabilizirati igru i dobiti drugio set također sa 6:4.

Francuz je tako prošao u drugo kolo gdje će igrati protiv sunarodnjaka Uga Humbertatest