Beljo asistirao u pobjedi Rapida, a Brnić u porazu Celja

Petar Jenjić • srijeda, 02.10.2024.

Dion Drena Beljo asistirao je u pobjedi svog Rapid Beča u prvom kolu Konferencijske lige protiv Bašakšehira. Ivan Brnić upisao je asistenciju za Celje koje je poražemo kod Vitorije Guimaraes...

Nogometaši Rapid Beča slavili su na gostovanju kod turskog Bašakšehira i upisali pobjedu u prvom kolu Konferencijske lige. Zanimljiv dvoboj u Turskoj završio je rezultatom 1:2.

Igraj na SuperSport HNL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Nakon što im je poništen gol zbog zaleđa u 13. minuti, gosti su poveli u 43. minuti kada je sjajno pogodio Louis Schaub iskosa s ruba 16 metara u suprotni kut. Asistencija se piše Dionu Dreni Belji.

U drugoj minuti sudačke nadoknade domaćin je poravnao pogotkom Krzystzofa Piateka, ali već na otvaranju drugog poluvremena Schaub je svojim drugim pogotkom vratio vodstvo Rapidu.

Austrijska momčad nakratko je povela u 72. minuti kada se u strijelce upisao Beljo, ali njegov je pogodak poništen zbog zaleđa. Hrvatski nogometaš napustio je igru deset minuta kasnije. Do kraja susreta turska ekipa pokušala je doći do poravnanja, no rezultat se više nije promijenio.

Vitoria Guimaraes krenula je u novu europsku sezonu domaćom pobjedom protiv Celja. Portugalska ekipa slavila je s rutinskih 3:1 za prva tri boda.

Nakon prvog poluvremena domaćin je vodio pogocima Samua iz sedme i Gustava iz 36. minute. U 62. minuti Tiago Silva podebljao je prednost na 3:0, a nakon pogotka u asistente se upisao Gustavo.

U samom finišu utakmice Celje je ublažilo poraz, poentirao je Aljoša Matko na asistenciju Ivana Brnića koji je u igru ušao početkom drugog poluvremena.

Toni Borevković odigrao je cijeli susret za portugalsku momčad, dok je kod gostiju Luka Bobičanec igrao do 66. minute. test