Bivši trener Hajduka krenuo pobjedom, ljubljanska Olimpija poražena od bundesligaša

Petar Jenjić • četvrtak, 03.10.2024.

Krenula je i nova sezona Konferencijske lige. Armenski Noah, nesuđeni protivnik Hajduka, startao je pobjedom, dok je Olimpija Ljubljana gostovala kod Heidenheima i izgubila 2:1. Omonia pod vodstvom Valdasa Dambrauskasa svladala je Vikingur...

Astana - TSC Bačka Topola 1:0

Astana je na domaćem terenu, ili da budemo precizniji, zamjenskom domaćem u Almatyju, slavila protiv TSC Bačke Topole s minimalnih 1:0.

Igraj na SuperSport HNL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Kazahstanci su poveli u 15. minuti pogotkom Kiprasa Kazukolovasa. Kako ne bi bilo nikakve dvojbe oko pobjednika pobrinuo se Ousmane Camara na asistenciju Marina Tomasova u 90. minuti, ali nakon što su obojica izašla iz igre, pogodak je poništen zbog zaleđa.

Josip Čondrić odradio je dobar posao na vratima Astane, dok je cijeli susret odigrao i Karlo Bartolec. Luka Capan nije igrao za goste.

Heidenheim - Olimpija Ljubljana 2:1

Njemački Heidenheim je u europskoj premijeri bio domaćin Olimpiji Ljubljani koju je svladao s 2:1.

Igrala se šesta minuta kada je njemačka momčad izigrala slovensku obranu, a u vodstvo je doveo Adrian Beck. Rezultat se nije promijenio do 77. minute kada poentira Alejandro Blanco za 1:1.

Domaćin je opet poveo u 83. minuti. Penal je izveo Paul Wanner, obranio je Matevž Vidovšek, ali Wanner je prvi stigao na odbijanac i zabio pogodak.

Za goste nije nastupio Ivan Durdov.

Cercle Brugge - St. Gallen 6:2

Odlično je u Konferencijsku ligu krenuo Cercle Brugge koji je na domaćem terenu upisao lijepu pobjedu protiv St. Gallena s čak 6:2.

Domaćin je poveo već u trećoj minuti pogotkom Alana Minda, a asistencija se piše Togoancu Kevinu Denkeyju. Upravo je asistent za prvi gol poentirao za 2:0 u 26. minuti, a svoje odlično poluvrijeme potvrdio je još jednim, dvije minute prije odlaska na odmor.

Sjajni Denkey kompletirao je hat-trick u 53. minuti kada je realizirao najstrožu kaznu. Kevin Csoboth ušao je u igru početkom nastavka, a u 58. smanjio zaostatak Švicaraca. Gary Magnee zabio je peti pogodak belgijske momčadi na susretu, pet minuta kasnije, a nakon toga i još jedan u 68. minuti. Još jednu asistenciju upisao je Denkey.

Gosti su ublažili poraz u 81. minuti, Felix Mambimbi bio je strijelac. Jozo Stanić nije igrao za gostujući sastav.

Legia - Real Betis 1:0

Domaćin je poveo u 23. minuti preko Stevea Kapuadija u 23. minuti, za njegov prvi pogodak ove sezone i drugi od dolaska u Legiju. Poljska momčad do kraja je sačuvala stečenu prednost i startala pobjedom.

Omonia - Vikingur Reykjavik 4:0

Domaćin je mrežu Islanđana načeo u 51. minuti kada je zabio Senou Coulibaly. Na 2:0 za Omoniu zabio je Andronikos Kakoullis u 81., dok su u narednih devet minuta još dvije lopte završile mreži gostiju. Zabijali su Saidou Alioum i još jednom Kakoullis.

Nekadašnji trener Hajduka Valdas Dambrauskas tako je krenuo pobjedom u Konferencijskoj ligi.

Dinamo Minsk - Hearts 1:2

Dramatično je bilo u Sumqayitu gdje je Dinamo Minsk bio domaćin Heartsu, a Škoti nakon preokreta došli do pobjede od 1:2.

Steven Alfred doveo je domaću momčad u prednost u 21. minuti na asistenciju Raija. Autogolom Sergeja Politeviča gostujuća momčad je poravnala u 37. minuti. Preokret je stigao duboko u sudačkoj nadoknadi, u 94. minuti kada je zabio Lawrence Shankland.

Molde - Larne 3:0

Dvoboj je sudio Dario Bel uz pomoćnike Gorana Patakija i Ivana Janića, četvrti sudac bio je Ante Čulina, a u VAR sobi Fran Jović i Ivan Matić.

Molde je poveo u 51. minuti preko Magnusa Eikrema, dok je na 2:0 povisio Ola Brynhildsen. Gosti su ostali s igračem manje u 91. minuti nakon isključenja Conora McKendryja, a dvije minute kasnije primili još jedan gol. Zabio je Frederik Ihler.

Molde je tako u novu europsku sezonu krenuo pobjedom, a Sjeverni Irci će prve bodove tražiti negdje drugo.

Noah - Mlada Boleslav 2:0

Noah, nesuđeni protivnik Hajduka u četvrtom pretkolu Konferencijske lige, u ovo je natjecanje krenuo domaćom pobjedom protiv Mlade Boleslav.

Armenska momčad povela je u 58. minuti susreta, strijelac je bio Matheus Aias, na asistenciju Virgilea Pinsona. Prednost je podebljala preko Virgilea Pinsona u 76. minuti.