Hrvatski treneri uzeli ukupno bod, Matanović asistirao, a United spasio bod s desetoricom

Petar Jenjić • četvrtak, 03.10.2024.

Završeno je drugo kolo Europske lige. Ivan Jurić s Romom je poražen na gostovanju kod Elfsborga, a Igor Jovićević remizirao je s Ludogorecom kod Viktorije Plzen. Manchester United spasio je bod s igračem manje kod Porta, dok je Igor Matanović upisao asistenciju u pobjedi Eintrachta...

Elfsborg - Roma 1:0

Nakon remija u prvom kolu, Roma Ivana Jurića upisala je poraz u drugom kolu Europske lige. Na gostovanju kod Elfsborga poražena je s 1:0, a Šveđani su tako stigli do prve pobjede.

Igraj na SuperSport HNL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Elfsborg je poveo u završnici prvog poluvremena kada je dobio kazneni udarac nakon igranja rukom Rominog igrača. Siguran s 11 metara bio je Michael Baidoo, a rezultat se do kraja nije promijenio.

PAOK - FCSB 0:1

Rumunji su poveli u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena, asistirao je Darius Olaru, a s pet metara loptu u mrežu skrenuo Daniel Birliega. Upravo je Olaru zaradio drugi žuti karton u 56. minuti i ostavio svoju ekipu s igračem manje. ¸

Međutim, promjene rezultata do kraja susreta nije bilo. Dominik Kotarski branio je cijeli susret za grčku momčad.

Twente - Fenerbahče 1:1

Fenerbahče je gostovao kod Twentea na startu Konferencijske lige i došao do boda. Završilo je 1:1, a cijeli susret odigrao je za goste Dominik Livaković.

Domaćin je poveo u 29. minuti, ubacio je Youri Regeer, a Michel Vlap glavom je šutirao loptu od pod, a ista je prebacila Livakovića.

Dobra kombinacija turske momčadi u 71. minuti, Sofyan Amrabat proigrao je Dušana Tadića, a srpski napadač zabio za poravnanje.

Viktoria Plzen - Ludogorec 0:0

Ludogorec je do pobjede mogao u 52. minuti iz penala, ali Martin Jedlicka obranio je pokušaj Jakuba Pietrowskog.

Međutim, pogodaka nije bilo i Igor Jovićević je s bugarskim klubom stigao do boda.

Bešiktaš - Eintracht Frankfurt 1:3

Rutinska pobjeda otišla je na stranu Eintrachta koji je na gostovanju kod Bešiktaša uzeo sva tri boda. Završilo je rezultatom 1:3.

Gosti iz Frankfurta poveli su u 19. minuti susreta kada je iz penala poentirao Omar Marmoush. Samo tri minute kasnije Eintracht je podebljao prednost, glavom je asistirao Robin Koch, a loptu iz blizine u mrežu poslao Junior Dina Ebimbe.

Mogao je Bešiktaš smanjiti zaostatak preko Cira Immobilea, no njegov je kazneni udarac obranio Kaua Santos. Rezultat se još jednom promijenio u 82. minuti kada je pobjedu njemačke ekipe potvrdio Ansgar Knauff. Asistencija se piše Igoru Matanoviću koji je odigrao cijeli susret.

Bešiktaš je uspio ublažiti poraz u trećoj minuti sudačke nadoknade pogotkom Arthura Masuakua.

Porto - Manchester United 3:3

Sjajna utakmica odigrana je u Portu gdje je istoimeni domaćin napravio preokret protiv Manchester Uniteda, ali su gosti u samom finišu susreta ipak stigli do boda, do konačnih 3:3.

Gosti su poveli u sedmoj minuti nakon krasnog prodora Marcusa Rashforda, da bi u 20. minuti prednost podebljao Rasmus Hojlund. Dancu je to prvi pogodak sezone, prvi nakon povratka od ozljede. Asistenciju je upisao Rashford.

Porto je smanjio zaostatak u 27. minuti kada je poentirao Pepe, da bi sedam minuta kasnije loptu glavom u mrežu skrenuo Samu Omorodion nakon ubacivanja Joaa Marija.

U 50. minuti stigao je potpuni preokret Porta, a ponovno se u strijelce upisao Omorodion. Bruno Fernandes u 81. minuti zaradio je drugi žuti karton i ostavio United s deset igrača, isto kao i protiv Tottenhama u Premiershipu prije samo nekoliko dana.

Sama završnica susreta ipak je donijela treći gol Uniteda. Ubacio je Christian Eriksen iz kornera, a loptu glavom u mrežu skrenuo Harry Maguire.

Rangers - Lyon 1:4

Odličnu utakmicu odigrao je Lyon koji je slavio na gostovanju kod Rangersa s visokih 1:4, a cijeli dvoboj za francusku ekipu odigrao je Duje Ćaleta Car.

Gosti su poveli u desetoj minuti susreta kada je lijepo poentirao Malick Fofana, ali već tri minute kasnije domaćin je poravnao rezultat preko Toma Lawrencea iz blizine.

Nije dugo trajao egal jer se Lyon vratio u prednost u 19. minuti. Alexandre Lacazette vratio je Francuze u vodstvo, a u sudačkoj nadoknadi zabio još jednom za 1:3 Lyona.

Gosti su nastavili puniti mrežu Škota u 55. minuti kada je ponovno zgoditak postigao Fofana.

Athletic Bilbao - AZ Alkmaar 2:0

Athletic Bilbao slavio je na domaćem terenu protiv AZ Alkmaara na otvaranju Konferencijske lige s 2:0. Oba pogotka postigao je u drugom poluvremenu.

Baski su probili obranu AZ-a u 73. minuti, a strijelac je bio Inaki Williams. Tako je stigao na učinak od 100 golova za Bilbao, uz koje ima i 50 asistencija. Pobjedu je potvrdio Oihan Sancet na isteku 85. minute.

Royale Union SG - Bodo/Glimt 0:0

Dvoboj Royale Union SG-a i Bodo/Glimta završio je bez pogodaka. Cijeli je susret za domaću momčad odigrao Franjo Ivanović.