Asistencije Ljubičića i Šunjića, Poljaci šokirali Kopenhagen

Petar Jenjić • četvrtak, 03.10.2024.

Zaključeno je prvo kolo Konferencijske lige. Fiorentina je dugo lomila otpor velškog TNS-a, Borac Banja Luka uzeo je bod Panathinaikosu, dok su Marin Ljubičić, Ivan Šunjić asistirali u utakmicama LASK-a odnosno Pafosa...

Borac Banja Luka - Panathinaikos 1:1

Do svog prvog boda u prvoj utakmici Konferencijske lige stigao je Borac Banja Luka. Prvak BiH bio je domaćin Panathinaikosu, a dvoboj je završio 1:1.

Igraj na SuperSport HNL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Grci su poveli već u 11. minuti kada je lijepo finiširao Anastasios Bakasetas na asistenciju Filipa Mladenovića. Do kraja poluvremena rezultat se više nije promijenio.

Prvi europski pogodak Borac je postigao u 50. minuti, ubacio je Sebastian Herrera, a loptu u gol skrenuo Đorđe Despotović.

Dino Skorup igrao je za Borac do 67. minute, dok Niko Datković nije nastupio, kao ni Tin Jedvaj za goste.

Chelsea - Gent 4:2

Chelsea je otvorio nastup u Konferencijskoj ligi uvjerljivom domaćom pobjedom protiv Genta. Dvoboj je završio rezultatom 4:2.

Prvi gol na Stamford Bridgeu vidjeli smo u 12. minuti. Mihailo Mudrik je ubacio, a Renato Veiga glavom skrenuo loptu u mrežu.

Već u prvoj minuti nastavka Chelsea je podebljao prednost, zabio je Pedro Neto iskosa sa sedam metara pod gredu. Gosti su vrlo brzo smanjili zaostatak, Tsuyoshi Watanabe skrenuo je loptu glavom u mrežu iz blizine.

Domaćin se vratio na dva pogotka prednosti već u 63. minuti kada je zabio Christopher Nkunku, a sedam minuta kasnije Kiernan Dewsbury-Hall poentirao je za 4:1. Gent je ublažio poraz u sudačkoj nadoknadi, zabio je Omri Gandelman.

LASK - Djurgarden 2:2

LASK je imao lijepih 2:0 na domaćem terenu protiv Djurgardena, ali gosti su uspjeli nadoknaditi zaostatak i uzeti bod.

Austrijski klub poveo je u 26. minuti susreta kada je poentirao Valon Berisha, nakon što je prekrasno iskoristio pogrešku protivničkog vratara i iskosa s ruba 16 metara poslao loptu u mrežu.

Marin Ljubičić igrao je od prve minute za LASK, a u 50. minuti asistirao je za Floriana Fleckera, za 2:0 domaće momčadi. Samo sedam minuta kasnije Šveđani su smanjili zaostatak pogotkom Augusta Priskea.

Potpuni povratak Djurgardena stigao je u 65. minuti pogotkom Tokmaca Chola Nguena. Ljubičić je odigrao cijeli susret za momčad iz Linza.

Fiorentina - TNS 2:0

Fiorentina je u drugom poluvremenu slomila otpor TNS-a i došla do vrijedna tri boda na otvaranju nove sezone gdje hvata novi ulazak u finale.

Viole su probile obranu velškog kluba u 65. minuti kada je zabio Yacine Adli. Samo četiri minute kasnije stigao je i novi pogodak, njega je zabio Moise Kean.

Petrocub - Pafos 1:4

Lijepu pobjedu upisao je ciparski Pafos koji je gostovao kod Petrocuba i svladao ga s čak 1:4 za prva tri boda.

Domaćin je poveo u 26. minuti. Ivan Šunjić igrao je rukom u svom kaznenom prostoru, sudac dosudio penal, a njega je realizirao Teodor Lungu.

Međutim, već do kraja poluvremena Ciprani su napravili preokret. Prvo je poentirao Joao Correia, a onda ne na Šunjićevu asistenciju zabio Jaja. U 53. minuti treći pogodak u mrežu moldavskog kluba zabio je ponovno Correia.

Kako ne bi bilo nikakve dvojbe oko pobjednika pobrinuo se Moustapha Name u 82. minuti. Ivica Ivušić branio je za pobjedničku ekipu.

Shamrock Rovers - APOEL 1:1

Irci su ostali s igračem manje u 50. minuti kada je drugi javnu opomenu zaradio Neil Farrugia. Kazna je stigla devet minuta kasnije kad je za vodstvo gostiju zabio Konstantinos Laifis.

Domaćin je u finišu utakmice ipak stigao do boda kada je zabio Dylan Watts. Već se igrala sudačka nadoknada, a na koncu se rezultat više nije promijenio. Irci i Ciprani uzeli su po bod.

Lugano - HJK Helsinki 3:0

Domaćin je poveo u 34. minuti, zabio je Antonios Papadopoulos na asistenciju Ante Grgića. U 56. minuti druga je lopta završila u golu finske ekipe, zabio je Martim Marques.

Pobjedu je potvrdio Daniel Dos Santos u 92. minuti. Lugano je u novu sezonu krenuo jako dobro, u skladu nadanja svojih poklonika.

Kopenhagen - Jagiellonia 1:2

Kopenhagen nije uspio krenuti s pobjedom u Konferencijsku ligu. Čak naprotiv, Jagiellonia je napravila senzaciju i slavila s 1:2.

Danci su poveli u 12. minuti, zabio je Pantelis Hatzidiakos. Na novi pogodak čekali smo do okruglo 50. minute kada je Mohamed Elyounoussi podebljao prednost Kopenhagena.

Taj pogodak je poništen, a odmah je na drugoj strani došlo poravnanje. Domaći navijači od ekstaze došli su u nevjericu kada je krasno petom poentirao Afimico Pululu.

I u doslovno zadnjem napadu gosti su došli do pobjede, poentirao je Darka Čurlinova.