SuperSport Prva NL, 9. kolo, 04.10.2024, 15:30 h, Kantrida, Rijeka
Suci: Filip Dragašević, Filip Krznarić, Marko Maloča; 4. sudac: Sabina Bolić
Domagoj Vidović 60'
Zrinski

Opatija u drugom poluvremenu slomila Zrinski, gostima novi poraz

Petar Jenjić • petak, 04.10.2024.

Opatija je na Kantridi upisala pobjedu protiv Zrinski Osječkog 1664, u prvoj utakmici devetog kola SuperSport Prve NL. Slavila je s 2:1, a sve pogotke vidjeli smo u drugom poluvremenu...

Ivor Weitzer
46'
20
David Žabec
46'
13
Baltazar Anton Bogolin
46'
7
Ivan Horvat
62'
14
Sebastian Lesjak
77'
Gojko Gadže
72'
16
Bojan Gvozdenović
86'
11
Emir Karalić
86'

U prvom susretu devetog kola SuperSport Prve NL, Opatija je stigla do pete pobjede sezone. Na domaćem terenu slavila je protiv Zrinskog Osječko 1664 i nanijela mu šesti prvenstveni poraz u nizu.

Igraj na SuperSport HNL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Ne možemo reći da smo gledali pretjerano sadržajno prvo poluvrijeme, barem ako uzmemo u obzir stopostotne šanse. Nešto bolje u susret je krenuo gost, prvi udarac stigao je u trećoj minuti preko Ante Vukušić koji je s 11 metara pucao iznad grede.

Nakon toga vidjeli smo još nekoliko udaraca sa svake strane, ali nijedan od njih nije bio prevelika opasnost za Davida Samuela Nwolokora s jedne i Marina Stanića s druge strane. Poslije prvih 45 minuta nije bilo pogodaka.

Odmah početkom nastavka Opatija radi tri zamjene i u trećoj minuti dolazi do vodstva. David Žabec je petom ostavio loptu za Goodnessa Ajayija koji je iz dotrčavanja poentirao za 1:0.

Gosti dolaze do poravnanja nakon točno sat vremena igre. Petar Korov je proigrao u kaznenom prostoru Domagoja Vidovića koji je izbacio driblingom Luku Marića, izborio se za udarac i pospremio loptu u mrežu. Domaćin je opet poveo četiri minute kasnije, a opet je bila ista suradnja. Ovoga puta Ajayi je asistirao, a loptu je u mrežu pospremio Žabec.

Puno glavometa i velika gužva u petercu Zrinskog u 68 minuti. Na kraju Baltazar Bogolin nije uspio zabiti, uhvatio je loptu Marin Stanić. Dva pokušaja imali su gosti iz slobodnih udaraca, prvo je pucao Vukušić, a zatim Gojko Gadže, no nije bilo promjene rezultata.