Holstein Kiel kreirao najveće iznenađenje vrativši se iz ponora u gostima kod prvaka

Mihaela Bradovski • subota, 05.10.2024.

Odigrana su četiri susreta šestog kola Bundeslige, a najveće iznenađenje dogodilo se u Leverkusenu gdje je Bayer ugostio Kiel i prokockao pobjedu iako je imao dva gola prednosti...

Freiburg se vratio pobjedama i potvrđuje dobru formu ove sezone. U gostima kod Werdera upisao je pobjedu 1:0, imali su i domaćini svojih prilika, ali rezultat se nije mijenjao.

Igraj na utakmice Bundeslige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Strijelac za tri boda bio je Japanac Ritsu Doan sjajnim prodorom u 75. minuti kada je prošao desnom stranom i lijepo pogodio za vodstvo.

Kiksala je dortmundska Borussia koja je poražena s 2:1 u gostima kod Union Berlina. Domaćin se odlično postavio i stavio Borussiju u probleme već u prvom dijelu, a u nastavku je izdržao i zadržao vodstvo.

Union je na poluvremenu vodio 2:0 pogocima Kevina Vogta iz kaznenog udarca u 26. minuti te Yorbea Vertessena u 45. Borussia je uspjela smanjiti preko Juliana Ryersona, ali ostala je kratka i nije uspjela izjednačiti.

Najveće iznenađenje priredio je Holstein Kiel koji je uzeo bod s gostovanja kod prvaka Bayer Leverkusena. I to na kakav način, Bayer je vodio 2:0, imao utakmicu pod kontrolom pa dopustio gostima povratak.

Već nakon osam minuta Bayer je vodio 2:0 golovima Bonifacea i Hofmanna, a gostima su se vjerojatno počeli vraćati flashovi na dvoboj s Bayernom koji ih je prije nekoliko kola pregazio u KMielu.

No, iako je Kielu prijetila katastrofa, uspio se konsolidirati i zaustaviti Apotekare. U sudačkoj nadoknadi prvog dijela Max Geschwil pogodio je za 2:1, a polovicom drugog dijela Frimpong je skrivio kazneni udarac koji Jann-Fiete Arp pretvara u pogodak i poravnava na 2:2. Pokušali su domaćini vratiti prednost na svoju stranu, ali kao da ih je taj povratak Kiela potresao i nisu uspjeli napraviti nešto više.

Wolfsburg je zasluženo uzeo sva tri boda na gostovanju kod Bochuma. Gosti su poveli s 2:0 golovima Tiaga Tomasa i Jonasa Winda, nakon pogotka ušli su gostujući igrači u sukob s Jakovom Medićem iz kojeg je hrvatski branič izašao sa žutim kartonom.

U drugom dijelu Bochum je smanjio preko Boadua, ali Wind drugim golom u završnici ubija neizvjesnost.