Arsenal trebao primiti pogodak da proradi, čak osam golova u susretu Brentforda i Wolvesa

HINA, Mihaela Bradovski • subota, 05.10.2024.

Osim dvoboja između Manchester Cityja i Fulhama, odigrana su još četiri susreta u poslijepodnevnom terminu u Premier ligi. City je slavio, a slavio je i njegov konkurent Arsenal...

Jednak broj bodova kao Manchester City ima Arsenal koji je ove subote na domaćem terenu svladao Southampton 3:1. Svi su pogoci postignuti u drugom poluvremenu.

Igraj na utakmice Premier lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Arsenal je dominirao kroz cijelo prvo poluvrijeme, ali unatoč čak 14 udaraca, samo su jednom domaći igrači gađali unutar okvira vrata. Southampton je otišao na odmor čiste mreže, a onda je početkom drugog dijela kaznio domaćina.

Archer je u 55. minuti pogodio za 1:0 gostiju koji su u vodstvu uživali tek tri minute. Prvo je Havertz pogodio za 1:1, dok je Arsenal okrenuo rezultat već u 68. minuti kada je za 2:1 zabio Gabriel Martinelli. Ogled je zaključio Saka golom za 3:1 u 88. minuti.

Arsenal će 22. siječnja, u okviru Lige prvaka, dočekati na svom stadionu zagrebački Dinamo.

West Ham je na domaćem terenu svladao Ipswich 4:1. Uvodna dva pogotka su postignuta u startnih šest minuta. Domaćin je poveo u drugoj golom Collinsa, dok je u šestoj izjednačio Delap. Potom je West Ham novog prvoligaša slomio krajem prvog i početkom drugog dijela s dva gola. Strijelci su bili Kudus i Bowen. Posljednji pogodak na susretu dao je Lucas Paqueta za 4:1.

S čak 5:3 je Brentford pobijedio Wolverhamtpon. U tom ogledu je šest golova postignuto u prvom dijelu, a posljednji Wolverhampton je upisao već šesti poraz.

Leicester je po prvi puta slavio u ovoj povratničkoj sezoni. S minimalnih 1:0 je bio bolji od Bournemoutha uz pogodak Buonanottea u 16. minuti.

U prvom ogledu sedmog kola nogometaši Liverpoola su osvojili tri gostujuća boda pobjedom 1:0 kod Crystal Palacea. Time je Liverpool potvrdio prvo mjesto na ljestvici.

U prvom poluvremenu Liverpool je potpuno dominirao, a bolju igru je naplatio već u devetoj minuti kada je domaću mrežu zatresao Portugalac Diogo Jota. Sve ostale šanse od strane Liverpoola u prvih 45 minuta su ostale neiskorištene, a u drugom poluvremenu situacija se na travnjaku posve promijenila. Crystal Palace je napadao i prijetio izjednačenjem, ali gosti su uspjeli odbiti sve nalete i sačuvati tri boda.

U nedjelju su na rasporedu posljednje tri utakmice ovog kola, a sastaju se Aston Villa - Manchester United, Chelsea - Nottingham Forest i Brighton - Tottenham. test