Težak poraz Segeste u Križevcima, Bjelovar propustio priliku za povratak na vrh

Mihaela Bradovski • subota, 05.10.2024.

Okončano je sedmo kolo u SuperSport Drugoj NL. Bjelovar je mogao završiti kolo na vrhu, ali je kod kuće samo remizirao s Grobničanom. Neočekivano visok poraz upisala je Segesta u Križevcima kod Radnika...

Nakon dva vezana poraza, Solin je stigao do pobjede. Ugostio je momčad Hrvaca i slavio s 1:0. Strijelac jedinog pogotka bio je u završnici prvog dijela Ante Blažević, a Solin je još jednom potvrdio probleme u realizaciji, samo je Hrvatski dragovoljac postigao manje pogodaka od njega.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Nakon što je otvorio sezonu s četiri pobjede, Bjelovar je krenuo s novom serijom, ovaj put remija. U sedmom kolu upisao je treći u nizu, ovaj put kod kuće protiv Grobničana. Poveo je u 35. minuti pogotkom Marija Ljevara i imao je vodstvo sve do 81. minute kada Dino Dukađin poravnava na 1:1.

Ružan poraz upisala je Segesta u gostima kod Radnika u Križevcima. Siščani su dosad vrlo dobro odrađivali posao, ali ovdje su se raspali i visoko izgubili sa 6:1. Domaćin je poveo u petoj minuti golom Šimuna Šabijana, ali gosti su se vratili deset minuta kasnije pogotkom Tončija Kukoča Petraella. Na odmor se ipak otišlo uz vodstvo Križevčana zahvaljujući golu Frane Medića.

Ništa nije govorilo da bi se gosti mogli raspasti, sve do završnice susreta. U 83. i 88. minuti Medić s nova dva gola kompletira hat-trick i odvodi Radnik na 4:1, a onda u sudačkoj nadoknadi gosti primaju još dva gola preko Davida Čondrića i Nicka Ocvireka.

Zanimljivo je bilo u Zagrebu gdje je Trnje ugostilo Uljanik i slavilo s 3:2. Ovo je tek prva pobjeda Trnja ove sezone dok je Uljanik već četiri kola bez pobjede. Svi golovi pali su u drugom poluvremenu. Domaćin je poveo u 55. minuti golom Ivana Mihaljevića, a isti igrača minutu kasnije podiže na 2:0. Burno je bilo u završnici susreta. U 88. minuti Robert Perić-Komšić smanjuje, ali Karlo Dobrilović u 90. minuti vraća na dva razlike. Međutim vrlo brzo se gosti vraćaju na minus jedan, u 92. minuti Perić-Komšić zabija iz kaznenog udarca, ali do kraja promjene ipak više nije bilo.

Posljednjeplasirani Jadran u Poreču je poražen s visokih 5:0 od imenjaka iz Ploča. Susret je prelomljen u posljednjih pola sata, dotad su gosti vodili 1:;0 golom Kristiana Sesara, a onda su stigla još četiri pogotka, a strijelci su bili Karlo Taslak, Sesar, Mislav Petrović i Nikša Šilić.

Četvrti uzastopni poraz upisala je Marsonia koja je ugostila Dugo Selo i izgubila s 3:0. Gosti su sve riješili već u prvom poluvremenu kada su postigli sva tri pogotka, a strijelci su bili Luka Šajfar, Bruno Rihtar i Mate Miličevićtest