La Liga, 9. kolo, 06.10.2024, 14:00 h
Girona
Girona 2:1 Athletic Bilbao
Athletic Bilbao

Gazzaniga obranio tri udarca s bijele točke, Girona slavila zahvaljujući rijetko viđenom lukavstvu

Mario Borko • nedjelja, 06.10.2024.

U prvoj nedjeljnoj utakmici devetog kola LaLige vidjeli smo spektakl. Girona i Athletic Bilbao remizirali su, ali susret je obilježio fenomenalni Paulo Gazzaniga koji je zaustavio tri kaznena udarca i Miguel Gutierrez koji je lukavim potezom omogućio svojoj momčadi da zabije gol...

Nedjeljni program su u španjolskoj LaLigi otvorili Girona i Athletic Bilbao, a uzbuđenja nije nedostajalo. Utakmica je završila 2:1 za Katalonce, a vidjeli smo lukave poteze, četiri jedanaesterca, od čega tri nerealizirana, crveni karton i 12 minuta sudačke nadoknade.

Igraj na utakmice LaLige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Utakmica je krenula skromno, nije bilo uzbuđenja do 27. minute kad su Baski dobili priliku povesti iz kaznenog udarca. Odgovornost je preuzeo Alex Berenguer, ali Paulo Gazzaniga je pročitao njegovu namjeru i s lakoćom ukrotio slabašan udarac.

Kazna je s druge strane stigla u 39. minuti. Yaser Asprilla je ubacio prema Miguelu Gutierrezu koji se stigao iz drugog plana. 23-godišnji branič je krenuo prema lopti, ali ju je odlučio lukavo propustiti. Laex Padilla je ostao ukopan čekajući reakciju protivničkog igrača, a s obzirom na to da se on u posljednjem trenutku izmaknuo, lopta ga je iznenadila i završila u mreži.

Slavlje domaćina nije dugo trajalo jer je Oihan Sancet već u 41. zabio za izjednačenje. Bio je to rezultat prvog dijela, a u drugom smo vidjeli nevjerojatnu dramu.

Inaki Williams je u 54. minuti iznudio kazneni udarac. Juan Luis Pulido Santana pokazao je na bijelu točku tek nakon intervencije VAR-a, a Williams je sam odlučio pucati. Gazzaniga je ponovno obranio, ali javio se VAR koji je tražio ponavljanje jedanaesterca.

Ovoga puta odgovornost je kod gostiju preuzeo Ander Herrera koji je pucao katastrofalno loše, a Gazzaniga ga je pročitao i s lakoćom obranio jedanaesterac treći put na utakmici.

Nakon toga Girona je dobila krila, bila je opasnija, a nagrada je stigla u 99. minuti i to iz kaznenog udarca. Sudac je ponovno trebao pomoć VAR-a i nakon provjere je pokazao na bijelu točku. Aitor Paredes je zbog prigovora dobio drugi žuti karton, a Christian Stuani je imao priliku zabiti za veliko slavlje domaćina.

37-godišnji Urugvajac je u tome i uspio, iako je Padilla pročitao njegovu namjeru udarac je bio dovoljno snažan i završio je u mreži.

Tu nije bio kraj uzbuđenjima, u 102. minuti Unai Gomez je imao priliku izjednačiti, ali je njegov udarac blokiran i Bilbao je na kraju ostao bez bodova.

Girona je tako prekinula niz od šest utakmica bez pobjede, trenutno se nalazi na 11. mjestu s 12 bodova i nakon stanke ugostit će još jedne Baske, Real Sociedad.

S druge strane niz Atletica od šest utakmica bez poraza je stao. Bilbao je šesti s 14 bodova, a i on će u idućem kolu ponovno odmjeriti snage s Kataloncima jer mu u goste stiže Espanyol. test