Split senzacionalno srušio Crvenu zvezdu nakon dugih 12 godina!

HINA, Mario Borko • nedjelja, 06.10.2024.

Košarkaši Splita na Gripama su senzacionalno slavili protiv favorizirane Crvene zvezde. U vrlo tijesnoj utakmici, Splićani su bili mirnije ruke u završnici i tako prvi puta nakon 2012. upisali pobjedu protiv rivala iz Beograda...

Košarkaši Splita ostvarili su u trećem kolu regionalne ABA lige premijernu pobjedu. Pred svojim navijačima su iznenadili i pobijedili Crvenu zvezdu 85:78 (18:16, 19:23, 23:22, 25:17).

Igraj na košarkaške utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

To je tek treća pobjeda Splićana protiv Crvene zvezde u regionalnoj ligi, ali i prva nakon daleke 2012. godine.

Cijela utakmica bila je posve izjednačena, premda su kroz prvo poluvrijeme uglavnom vodili gosti iz Beograda. Na odmoru je Crvena zvezda imala 39:37, a velika borba viđena je i u nastavku pa su gosti na kraju treće dionice imali tek minimalnu prednost 61:60.

Neizvjesna borba trajala je i u zadnjoj četvrtini koju su Splićani prelomili na svoju stranu u završnici. Prvo je Boris Tišma pogodio tricu dvije i pol minute prije kraja za 74:71, a nakon toga je Antonio Jordano ubacio tricu za 77:71 dvije minute prije kraja.

Bio je to ključni bijeg Splićana i do kraja favorizirana Crvena zvezda nije imala snage za preokret.

Sa 17 poena Shannon Shorter je bio prvi strijelac Splićana. Tome je dodao po pet skokova i pet asistencija. David Škara je ubacio 16 uz sedam skokova i tri dodavanja. Antonio Jordano je dodao 14 uz pet asistencija, a 14 poena je ubacio i Krešimir Ljubičić.

Zadar i Cibona su na omjeru 1-1, dok Split sada ima pobjedu i dva poraza. U ponedjeljak će utakmicu trećeg kola odigrati košarkaši Zadra koji gostuju kod Studentskog centra. Dvoboj počinje u 19 sati. test