Cibona bez šansi u Beogradu, Partizan rutinski slavio

HINA, Mario Borko • nedjelja, 06.10.2024.

Nakon što su košarkaši Splita priredili senzaciju protiv Crvene zvezde, Cibona je gostovala u Beogradu kod Partizana, ali nije uspjela doći do iznenađenja. “Crno-beli“ vrlo su brzo stavili utakmicu pod kontrolu, a Cibosi nisu imali kvalitete za odgovor...

Oslabljena Cibona nije imala šanse kod Partizana u trećem kolu regionalne ABA lige, domaći košarkaši slavili su s uvjerljivih 113:78 (34:20, 29:27, 28:19, 22:12).

Igraj na košarkaške utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Hrvatskoj momčadi nedostajalo je u ovom susretu nekoliko važnih pojedinaca, a kontakt sa suparnikom Cibona je izgubila već nakon prve četvrtine. Partizan je nakon deset minuta vodio 34:20, u nastavku naglaska na obranama više nije bilo i beogradski sastav je do kraja ostvario prednost od 35 poena.

S 18 poena Mario Nakić je bio prvi strijelac Partizana, a tome je dodao pet skokova i četiri asistencije. Cibonu su predvodili Anthony Barber s 20 koševa i Peter Jok, koji je uz 13 poena ostvario četiri skoka.

Maksimalne tri pobjede zasad imaju Partizan, Budućnost i Mega. Zadar je na omjeru 1-1, a Split i Cibona na 1-2.

U ponedjeljak će utakmicu trećeg kola odigrati košarkaši Zadra koji gostuju kod Studentskog centra. Dvoboj počinje u 19 sati. test